Coraz częściej mówi się, że posiadanie niektórych urządzeń medycznych w domu jest dobrym, praktycznym i bardzo przydatnym rozwiązaniem. Dotyczy to zwłaszcza osób starszych oraz cierpiących na schorzenia przewlekłe, takie jak nadciśnienie. Każdy chory powinen mieć w domu dobry ciśnieniomierz. Biorąc jednak pod uwagę fakt, jak dużo osób zmaga się z nadciśnieniem, nawet o tym nie wiedziąc (!), uważamy, że ciśnieniomierz powinien znaleźć się w każdym gospodarstwie domowym. Poszukując idealnego urządzenia, należy kierować się nie tylko ceną, ale przede wszystkim jakością. Odpowiadając zatem na pytanie, jaki ciśnieniomierz wybrać, warto zaufać rankingom.

Spójrzmy, jak sprawa wygląda w kategorii ciśnieniomierzy naramiennych.

Ranking ciśnieniomierzy naramiennych otwiera ciśnieniomierz Gotze & Jensen BM 700.

Ciśnieniomierz Gotze & Jensen BM 700. Bez wątpienia, jest to dobry wybór, jeśli chcemy korzystać z niego razem z partnerem. Urządzenie, dzięki dużej, wbudowanej pamięci jest w stanie zapisać około 90 pomiarów – dla każdego użytkownika. Zasilanie to 4 baterie AA. Plusem jest prostota obsługi oraz gniazdo typu micro-USB do podłączenia zasilacza. Warto zwrócić również uwagę na alarm informujący o możliwości wystąpienia arytmii. Nie ulega wątpliwości, że będzie on dobrym wyborem dla osób ceniących sobie także duży wyświetlacz oraz oszczędność baterii – urządzenie wyłączy się samodzielnie po okresie nieużytkowania. Cena również wydaje się być przystępna – w większości sklepów internetowych oscyluje ona w okolicach 100 złotych, co pozwala zaliczyć go do tanich ciśnieniomierzy.

Ciśnieniomierz Esperanza ECB002.

Osoby zastanawiające się, jaki ciśnieniomierz kupić i nie dysponujące dużą ilością gotówki docenią jedną z cech tego urządzenia, czyli niską cenę. Atutem jest duża pamięć pomiarów ciśnieniomierza (pozwala na zapamiętanie 90 pomiarów) oraz regulowany w obwodzie mankiet (22-32 cm). Urządzenie posiada funkcję automatycznego wyłączania. Ważnym może okazać się także sposób zasilania – dzięki możliwości użycia 4 sztuk baterii A4 możemy używać ciśnieniomierza zarówno w warunkach domowych, jak i na przykład w podróży.

Ciśnieniomierz Beurer BM 58.

Ranking ciśnieniomierzy naramiennych nie może obyć się bez tego urządzenia. Obsługa dwóch użytkowników, duża pamięć (2 x 60 pomiarów), naprawdę spory wyświetlacz cyfrowy i możliwość podłączenia do komputera (kabel USB w zestawie) to tylko kilka z jego najważniejszych cech. Każdy, kto zdecyduje się na wybór ciśnieniomierza firmy Beurer otrzyma w zestawie również poręczny futerał oraz czujnik ostrzegający przed arytmią serca a także oprogramowanie „Beurer HealthManager” dostępne do pobrania za darmo. Atutem jest również wskaźnik niskiego poziomu naładowania baterii. Ciśnieniomierz staje się zatem naszym prywatnym „strażnikiem” zdrowia, a dokładność pomiaru (+/-5%) klasyfikuje go bardzo wysoko względem konkurencyjnych produktów.

Ciśnieniomierz Tech Med TMA-20.

Ciśnieniomierz Tech Med TMA-20. Dzięki zastosowaniu technologii MWI (Measuring While Inflating) jeszcze dokładniej dokonamy pomiaru ciśnienia. Ważnym aspektem jest duży, niebieski wyświetlacz LCD, pamięć oraz napisy na urządzeniu w języku polskim. Atutem może być również pokrowiec pozwalający na bezpieczny transport oraz 3-letnia gwarancja producenta.

Ciśnieniomierz MESMED MM-230 Stellio.

Zdecydowanie zaletą tego urządzenia będzie duży, kolorowy wyświetlacz (kontrastowe barwy i każda z nich informuje/ostrzega o różnych poziomach ciśnienia. Kolor czerwony na przykład ostrzega o zbyt wysokim ciśnieniu!). Przypadnie on z pewnością do gustu osobom, które nie chcą kolejnego ciśnieniomierza z czarno-białym ekranem. Dodatkowo istnieje możliwość zapisu 120 pomiarów, co pozwala na długoterminową obserwację. Kompaktowe wymiary 115x125x50 mm dają możliwość zabrania urządzenia ze sobą właściwie wszędzie. Produkt jest przyjazny seniorom i osobom niepełnosprawnym. Minusem będzie jedynie 24-miesięczna gwarancja, co jest okresem krótszym w stosunku do tego, który oferuje konkurencja.

Ciśnieniomierz Tech Med TMA 875B.

Głównymi cechami tego urządzenia są: duży wyświetlacz LCD, możliwość pomiarów dla dwóch osób (2 x 60 pomiarów), wykrywanie arytmii serca oraz bardzo duża dokładność pomiarów (+/- 3 mm Hg) potwierdzona badaniami klinicznymi i równorzędna dokładności pomiarów dokonywanych metodą osłuchową za pomocą sphygmomanometrów mechanicznych przez wykwalifikowany personel medyczny. Urządzenie otrzymało certyfikat Instytutu Kardiologii i jest objęte 36-miesięczną gwarancją producenta. Wadą może być natomiast jego rozmiar, zwłaszcza jeśli mamy zamiar zabrać ciśnieniomierz w podróż lub chcemy mieć go zawsze przy sobie.

Ranking ciśnieniomierzy – podsumowanie

Wskazane urządzenia zdecydowanie zasługują na ich ujęcie w rankingu ciśnieniomierzy naramiennych, w kategorii dobrych i tanich propozycji. Szukając jednak najlepszego ciśnieniomierza, należy odpowiedzieć sobie na pytanie, który z nich będzie idealnie dopasowany do naszych oczekiwań i faktycznych potrzeb. Warto także skonsultować swój wybór z kardiologiem.

Zajrzyj również do tego artykułu: „EKG, holter, echo serca i inne badania diagnostyczne w kardiologii – przewodnik!”

3 KOMENTARZE

  1. Mam od roku około Truelife pusle z funkcja bluetooth do zapisu na telefonie. Urządzenie jak urządzenie ale ten zapis na telefon to jest suuuper wygodne

Zapytaj lub skomentuj:

Napisz komentarz
Podaj swoje imię