Nieprzyjemny ból zatok, uczucie rozpierania w okolicy nosa, czoła i policzków, a nawet gorączka. Zapalenie zatok wiąże się z dużym dyskomfortem, utrudniającym codzienne funkcjonowanie. Skąd się to bierze i jak sobie z tym radzić? Pomóc może Sinupret, lek pochodzenia roślinnego, dostępny bez recepty. Sprawdź szczegóły!

Zapalenie zatok – jakie są tego przyczyny i objawy?

Zatoki to znajdujące się w okolicy nosa i czoła jamy, które są wypełnione powietrzem. Ich zadaniem jest między innymi ogrzewanie wdychanego powietrza czy ochładzanie mózgowia. Pełnią one również funkcje węchowe i mają wpływ na dźwięczność oraz barwę głosu. Gdy zaś dojdzie do zapalenia zatok – a właściwie do zapalenia wyściełającej je błony śluzowej – to wykonywanie codziennych czynności jest znacznie utrudnione. Ból nasila się szczególnie przy pochylaniu głowy.

Do objawów zaliczamy przede wszystkim wspomniany już ból i nacisk w okolicy zatok, wrażenie zatkanego nosa, nawracający katar (żółtawy lub zielonkawy), trudności z oddychaniem i gorączka. Jeśli zaś dojdzie do powikłań, zazwyczaj obejmują one zapalenie ucha, obrzęk powiek, zaostrzenie astmy oskrzelowej czy zapalenie kości czaszki.

Co ważne, w zależności od czasu utrzymywania się objawów oraz ich nasilenia, dzielimy zapalenie zatok na: przewlekłe (powyżej 12 tygodni), podostre (4-12 tygodni) i ostre (łagodny lub ciężki przebieg; do 4 tygodni).

Sinupret na chore zatoki – w tabletkach i kroplach

Lekiem polecanym na stan zapalny zatok jest Sinupret w charakterystycznym zielonym kolorze. W składzie mają między innymi korzeń goryczki, ziele szczawiu, ziele werbeny oraz kwiat pierwiosnka z kielichem i kwiat bzu czarnego. Do wyboru są dwie formy: Sinupret tabletki drażowane lub Sinupret w kroplach. Obie są dostępne bez recepty. 

I tak tabletki Sinupret są pakowane po 50 lub 100 sztuk. Mogą być przyjmowane przez dorosłych (trzy razy na dobę po 2 tabletki) oraz dzieci w wieku szkolnym (trzy razy na dobę po 1 tabletce), bez rozgryzania i żucia. Rozrzedzają one zalegającą wydzielinę, ułatwiając tym samym pozbycie się kataru, zmniejszają też obrzęk błony śluzowej i działają przeciwzapalnie.

Natomiast krople na zatoki tej marki  – o takim samym działaniu – nadają się do podawania już u dzieci powyżej 6. roku życia (trzy razy na dobę po 25 kropli; u dorosłych zaś podwajamy dawkę, czyli do 50 kropli). Wystarczy odpowiednią liczbę kropli odmierzyć na łyżeczce i połknąć bezpośrednio lub po rozpuszczeniu w niewielkiej ilości płynu.

Znacznie silniejsze działanie wykazuje Sinupret eXtract. Okazuje się, że jedna tabletka Sinupret eXtract odpowiada 8 standardowym tabletkom Sinupret. Dlatego też jedno opakowanie zawiera „tylko” 20 sztuk. Producent zastosował tutaj skoncentrowaną formułę, która działa szybciej i mocniej. Trzeba jednak pamiętać o tym, że tabletki eXtract mogą być stosowane wyłącznie bez osoby dorosłe (trzy razy dziennie po 1 tabletce). Nie są one wskazane ani dzieciom, ani nastolatkom.

Sinupret na zatoki – w każdym wariancie – przyjmuje się przez okres od 7 do 14 dni. To pozwoli substancjom roślinnym zadziałać i poradzić sobie ze stanem zapalnym, przynosząc odczuwalną ulgę. Leku nie powinny zażywać kobiety w ciąży i karmiące piersią, małe dzieci oraz osoby z nadkwasotą, z chorobą wrzodową żołądka, z chorobą dwunastnicy oraz uczulone na którykolwiek składnik.

Wybierz skuteczną broń w walce z zapaleniem zatok i przywróć komfort życia, swobodnego oddychania oraz funkcjonowania!

  • Ostrzeżenie: Sinupret. „To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Nie przekraczaj maksymalnej dawki leku. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.”

Zapytaj lub skomentuj:

Napisz komentarz
Podaj swoje imię