Hipoalergiczny szampon Biały Jeleń z czystą bawełną, przeznaczony dla osób o skórze wrażliwej oraz do włosów suchych, to produkt kosztujący około 9 zł, ale w tym przypadku cena nie jest wyznacznikiem jakości! Wręcz przeciwnie.

Przypadkowo kupiłam szampon 2 lata temu w … sklepie spożywczo-przemysłowym, będąc w podróży służbowej i próbując po drodze kupić cokolwiek do umycia włosów. Traf chciał, że produkt ten kupuję do dzisiaj i odkrywam kolejne kosmetyki marki Biały Jeleń, m.in. fenomenalną jak dla mnie odżywkę do włosów z czystą bawełną i proteinami pszenicznymi.

Receptura obu produktów oparta jest na naturalnych, bezpiecznych, delikatnych (nieinwazyjnych) środkach myjących oraz pielęgnujących włosy. Poza tym, co dla mnie ważne, nie znajdziecie tu żadnych alergenów ani sztucznych barwników.

Kosmetyki idealne do codziennego użytku

Zarówno szampon, jak i odżywka znakomicie sprawdzają się w codziennym użytkowaniu. Do tej pory często zmieniałam szampony, trudno mi było też dobrać sobie odpowiednią odżywkę, która nie powoduje, że włosy  4 – 5 h po umyciu wyglądają nieświeżo. Szampon i odżywka z serii Biały Jeleń to produkty, które mam już na stałe w łazience oraz wkładam do walizki. Czasami szukam oczywiście i testuję coś nowego, ale duet Biały Jeleń to moje bazowe kosmetyki do pielęgnacji włosów.
Producent zapewnia, że po umyciu włosy łatwo się rozczesują, są miękkie, lśniące i puszyste. I tak jest rzeczywiście w moim przypadku, a włosy mam niestety cienkie i skłonne do przesuszania się, poza tym muszę je myć codziennie, aby się układały i wyglądały ładnie.
Szampon Biały Jeleń z czystą bawełną, przeznaczony dla osób o skórze wrażliwej oraz do włosów suchych w swoim składzie ma zawarte m.in. proteiny pszeniczne ułatwiające rozczesywanie, bawełnę wygładzającą powierzchnię włosa, kompleks witamin AEF odżywiający suche włosy, białą herbatę – bogactwo związków opóźniających starzenie struktury włosa.
Natomiast odżywka do włosów z tej samej serii idealnie radzi sobie z moimi suchymi włosami, których końcówki są łamliwe. Odżywka nie obciąża włosów, dając efekt delikatnego wygładzenia i zdrowych włosów. Można ją nałożyć dosłownie na chwilę i uzyska się pożądany efekt. Odżywka nie zawiera silikonów, chlorków, izopropanolu, sztucznych barwników i alergenów!
 

Podsumowanie oceny

Oba produkty z serii są bardzo wydajne i świetnie się rozprowadzają po włosach. Odpowiada mi też delikatny design produktów Biały Jeleń. Opakowania są szczelne i wygodne w użytkowaniu. Również cena nie jest wygórowana. Szampon, tak jak wspominałam wcześniej, kosztuje około 9 zł (za 300 ml), natomiast odżywka około 10-11 zł (200 ml). Ostatni argument przemawiający ZA zakupem: lubię polskie marki a seria Biały Jeleń to produkty Polleny Ostrzeszów – firmy o długoletniej tradycji, bo sięgającej lat czterdziestych ubiegłego wieku!

[column size=’1/3′]Moja ocena Ewa Michalska | Radioklinika

[/column]
[column size=’2/3′][yasr_multiset setid=1][/column]