W Polsce rozpoczyna się debata na temat wpływu fal radiowych na organizm człowieka.

Zagrożenia zdrowotne związane z polem elektromagnetycznym to główny temat Sympozjum „Human and Field: Submission or Interaction”, organizowanego przez francuską firmę ATDI i Centrum Studiów Zaawansowanych Politechniki Warszawskiej. Odbywająca się w dniach 19-21 maja 2017 roku konferencja zyskała patronat Ministerstwa Cyfryzacji, gromadząc w jednym miejscu znakomitych ekspertów z całego świata.

Sympozjum „Human and Field: Submission or Interaction” rzuci nowe światło na zagadnienie oddziaływania fal radiowych na człowieka. Odbywające się w Pałacu Ossolińskich w Sterdyniu wydarzenie będzie prawdziwym przełomem w debacie publicznej oraz zapoczątkuje cykl podobnych spotkań na całym świecie.

W trakcie sympozjum eksperci z różnych dziedzin wiedzy, w tym fizyki, medycyny i nauk technicznych, przedstawią najnowsze osiągnięcia i projekty dotyczące problemu oddziaływania fal. W składzie komitetu naukowego zasiadają wybitni  profesorowie: Michael Giersig z Freie University Berlin, ekspert ATDI Haim Mazar związany z ITU oraz silna reprezentacja naukowców Politechniki Warszawskiej.

Do tej pory o konsekwencjach oddziaływania pól elektromagnetycznych mówiono w oderwaniu od badań i analiz. Pozostawiano je w sferze przypuszczeń i domysłów. Brak rzetelnych dowodów spowodował, że wokół tematu narosło sporo mitów i kontrowersji. Zdania są podzielone: jedni uważają, że ekspozycja na fale nie ma najmniejszego znaczenia; inni zaś deklarują, że sami odczuwają skutki wpływu fal i zwracają się o pomoc do lekarzy, którzy często nie mają gotowych rozwiązań, by pomóc pacjentom.


Temat oddziaływania fal jest szczególnie istotny, biorąc pod uwagę fakt, że sieć telekomunikacyjna stale się poszerza.

W 2014 roku ponad połowa ludności na świecie używała już telefonów komórkowych, a liczba ta stale rośnie. Podobne zjawisko obserwujemy w przypadku użytkowników internetu, których liczba wynosi już 3 miliardy, z czego 2 miliardy korzysta aktywnie z rozwiązań mobilnych. 


Szczegółowe informacje o wydarzeniu znajdują się na stronie wydarzenia: http://www.mini.pw.edu.pl/~konferencje/
Oceń to:
| Liczba ocen: 0 Średnia: 0

Zobacz pozostałe wydarzenia | Dodaj swoje wydarzenie