W związku z tegorocznymi obchodami World Blood Cancer Day Światowego Dnia Walki z Nowotworami Krwi, który przypada na dzień 28 maja, Fundacja DKMS organizuje konferencję pod tytułem  „Perspektywa społeczna leczenia i kosztów chorób nowotworowych krwi”.

Miejsce: Wydarzenie odbędzie się dnia 25 maja o godzinie 11:00 w Pałacu Prymasowskim, przy ul.  Senatorskiej 13/15 w Warszawie.

Podczas wydarzenia zostanie przedstawiony raport z badania realizowanego przez zespół ekspertów Instytutu Zarządzania w Ochronie Zdrowia Uczelni Łazarskiego pod kierownictwem dr. Małgorzaty Gałązki Sobotki. W opracowanie raportu aktywnie zaangażowane są również Fundacje działające na rzecz pacjentów onkohematologicznych tj. Fundacja Urszuli Jaworskiej oraz Fundacja Iskierka.

Wspólnie z realizatorami badania chcemy przedstawić perspektywę choroby onkologicznej krwi widzianą oczami pacjentów. Zanalizujemy również koszty pośrednie nowotworów krwi, które powinny stanowić jeden z czynników oceny programów zdrowotnych i technologii medycznych.

W konferencji wezmą udział m.in. przedstawiciele środowisk medycznych i naukowych, przedstawiciele administracji rządowej,  fundacje wspierające Pacjentów cierpiących na nowotwory krwi, Pacjenci po przeszczepach oraz realni Dawcy zarejestrowani w bazie Dawców DKMS.

Misją Fundacji DKMS Polska jest znalezienie Dawcy dla każdego Pacjenta na świecie, potrzebującego przeszczepienia komórek macierzystych krwi lub szpiku.

Celem konferencji oraz obchodów Światowego Dnia Walki z Nowotworami Krwi, jest zwrócenie uwagi jak największej liczby osób na problem zachorowalności na nowotwory krwi oraz szerzenie idei dawstwa komórek macierzystych krwi lub szpiku.

Oceń to:
| Liczba ocen: 0 Średnia: 0

Poprzedni artykułIII Warszawskie Seminarium UroRadioOnkologii – rak stercza
Następny artykułJak skutecznie leczyć i wykrywać nadciśnienie tętnicze krwi | konferencja prasowa
Ewa Michalska
Radioklinika to to miejsce, które tworzę i rozwijam z nieukrywaną pasją wierząc, że mogę w ten sposób pomóc innym i zaoferować ciekawe i przede wszystkim sprawdzone informacje dotyczące zdrowia! Jestem też mamą dwóch chłopców. Starszy ma 11 lat i jest obiecującym koszykarzem, który nie umie usiedzieć na miejscu i ma niespożyte zasoby energii. Natomiast młodszy 8-latek ma złożoną wadę serca i jest pod stałą opieką lekarzy kardiologów, gastrologów, dietetyków i fizjoterapeutów. Codziennie walczymy o lepsze jutro dla niego! Radioklinika to portal, którego celem jest pomoc innym, przekazywanie jak najbardziej rzetelnych i wiarygodnych informacji, które mogą pomóc innym ludziom w ich zmaganiach z chorobą! Nie szukamy sensacji, nie jesteśmy nastawieni na zysk, chcemy autentycznie pomagać i wspierać! „Miarą Twojego człowieczeństwa jest wielkość Twojej troski o drugiego człowieka” (ks. Mieczysław Maliński).
Zobacz pozostałe wydarzenia | Dodaj swoje wydarzenie