Umiejętność dobrego, czyli pełnego empatii i zrozumienia dla potrzeb drugiej strony porozumiewania się, jest podstawą dobrych kontaktów międzyludzkich.

Warsztaty: Kocham lubię, szanuję – jak to komunikuję? | Celem spotkań jest rozwój umiejętności komunikacji w codziennych rozmowach wśród młodzieży oraz w kontakcie z dorosłymi, przeciwdziałanie zachowaniom agresywnym, wzrost świadomości uczestników w zakresie ich funkcjonowania w relacjach z innymi, umiejętność dobrego radzenia sobie z osądami i krytyką, kształtowanie poczucia własnej wartości oraz empatii dla siebie i innych – mówi Barbara Karska.Fundacja Radioklinika | Warsztaty Porozumienia bez Przemocy

Porozumienie bez przemocy – co to takiego?

Warsztaty są oparte m.in. na metodologii Porozumienia bez Przemocy, opracowanej przez Marshalla Rosenberga. Metoda Komunikacji bez Przemocy jest stosowana w praktyce na całym świecie. Może być używana zarówno w życiu prywatnym wobec małżonka, dzieci i przyjaciół, jak i w życiu zawodowym.

Metoda uczy uważnego, empatycznego słuchania, pozwalającego lepiej zrozumieć innych i budować z nimi satysfakcjonujące relacje. Daje również możliwość głębszego poznania samego siebie, kontaktowania się ze swoimi uczuciami i potrzebami, dzięki czemu docieramy do tego, co jest dla nas w życiu najważniejsze i na tym skupiamy naszą uwagę.

Poznanie założeń metody i praktyczne jej stosowanie daje nam także umiejętność rozwiązywania konfliktowych sytuacji w konstruktywny sposób.Fundacja Radioklinika | Uczucia są ważne

Do kogo adresowane są warsztaty?

Główni uczestnicy warsztatów to młodzież (przedział wiekowy 11 – 16 lat), ale z racji tego, że zakładanym rezultatem spotkań jest m.in. poprawa jakości komunikacji między młodzieżą a dorosłymi, przewidujemy również osobne spotkania dedykowane dorosłym.

Kto poprowadzi warsztaty?

Warsztaty poprowadzi Barbara Karska – doświadczony Trener, Coach, HR Manager z 18 letnim stażem pracy w firmach w Polsce i w Londynie. Przez ostatnich 11 lat pracy zajmowała się rozwojem pracowników, identyfikacją talentów i projektowaniem ścieżek karier a także tworzeniem i prowadzeniem szkoleń z komunikacji i rozwoju osobistego.

Jako coach specjalizuje się w coachingu kariery i odkrywaniu swojej życiowej misji oraz poprawą relacji interpersonalnych. Pomaga swoim klientom budować ścieżkę życia oraz zawodową opartą na talentach, wartościach, marzeniach oraz misji życiowej.
W swojej pracy łączy wrodzoną intuicję i wrażliwość na drugiego człowieka z wszechstronnym wykształceniem i wieloletnią praktyką w pracy z ludźmi. Jej zainteresowanie drugim człowiekiem zaczyna się od młodzieży, ponieważ dobre wzorce wypracowane w młodości, procentują na przyszłość.

Czego dowiem się i nauczę na warsztatach?

Relacja dorosły – nastolatek

 1. Jak komunikować swoje uczucia i potrzeby bez agresji, z uwzględnieniem potrzeb i drugiej strony,
 2. Jak mówić spokojnie,
 3. Jak zrozumieć, że każdy z nas jest odpowiedzialny za swoje potrzeby i zachowania.

Posłuchajcie:

Relacje międzyludzkie we współczesnym świecie 

 1. Jak się komunikować, jakich słów używać, jak wyrażać swoje uczucia i potrzeby w dobie, kiedy komunikację słowną (werbalną) wypierają nośniki komunikacji tekstowej,
 2. Jak nauczyć się wyrażać wprost (a nie emotikonami!) swoje uczucia, mówiąc “lubię Cię”, “zależy mi na Tobie”, “dobrze mi się z Tobą spędza czas”,
 3. Jak się komunikować, żeby siebie nie ranić, żeby było mniej wulgaryzmów i agresji.

Posłuchajcie:

Relacja dziewczyna – chłopak

 1. Jak wyrażać drugiej stronie uczucia, aby czuła się prawdziwie kochana,
 2. Co robić a czego nie, żeby uczucie się umacniało.

Posłuchajcie:

Gdzie się spotykamy?

Wygodne, w pełni wyposażone miejsce do spotkań (z dużym parkingiem) udostępniono nam w sali parafialnej (budynek za kościołem), przy Parafii św. Józefa Opiekuna Pracy w Józefosławiu.

Adres: ul. Ogrodowa 3, Józefosław

Jaki jest harmonogram i koszt warsztatów?

Harmonogram spotkań

Spotkania będą odbywały się raz w miesiącu (w piątki, w godz. 18 -21), w okresie od września do grudnia 2017r.

Terminy spotkań:

 • 29.09.2017 (rodzice/opiekunowie)

 • 13.10.2017 (rodzice/opiekunowie)

 • 17.11.2017 (młodzież)

 • 15.12.2017 (młodzież)

Koszt udziału

4 spotkania = 60 zł  (dzięki dofinansowaniu otrzymanemu w ramach tzw. Małego Grantu, z Gminy Piaseczno)

Wpłat prosimy dokonywać na konto Fundacji Radioklinika.
Nr konta: 59 11402004 0000 3202 7694 9432 (mBank S.A.)
w treści wpisując: udział w warsztatach 1/KLS/2017

Jak się zapisać?

Prosimy o wypełnienie ⇒ Formularza zapisów na warsztaty

UWAGA! Grupa może liczyć maksymalnie 20 osób, dlatego decyduje kolejność zgłoszeń. Zgłoszenie powinno być potwierdzone poprzez wpłatę zaliczki.

Kto jest organizatorem warsztatów?

Organizatorem warsztatów jest Fundacja Radioklinika, informacje o nas znajdziecie ⇒ TUTAJ.

Rada Programowa warsztatów

Powołana do realizacja zadania z ramienia Fundacji, Rada Programowa:

 1. dr Iwona Wojtowicz, tel. 693 140 006; art_dental@op.pl
 2. Ewa Michalska, tel. 602 305 775; fundacja@radioklinika.pl

 

Warsztaty realizowane w ramach zadania publicznego, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 24 kwietnia 2003r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.

Oceń to:
| Liczba ocen: 0 Średnia: 0

Zobacz pozostałe wydarzenia | Dodaj swoje wydarzenie