Skóra to nasz największy organ, który jest wystawiony na ciągłe działanie czynników zewnętrznych – wiatr, promienie słoneczne, zanieczyszczone powietrze. Również czas zostawia ślady w postaci zmarszczek lub wiotkiej skóry. Co mogą zrobić Ci, którzy chcą wyglądać młodziej, lecz cały czas naturalnie? Chemiczne wypełniacze zmieniają naszą twarz w maskę, przez co, zamiast wyglądać młodziej, jesteśmy zmuszeni do kolejnych zabiegów poprawiających nasz wygląd. Idealnym rozwiązaniem dla tych osób, które chcą zachować młody wygląd i cały czas wyglądać naturalnie jest Lipofilling, zabieg, który proponują specjaliści z Bieńkowscy Clinic. Jak wyjaśniają eksperci z tej kliniki medycyny estetycznej, Lipofilling wykorzystuje idealny wypełniacz – naszą własną tkankę tłuszczową!

Lipofilling – co to jest?

Zabieg polega na przeszczepieniu tkanki tłuszczowej pacjenta. Tłuszcz zostaje pobrany z miejsc, które wymagają wymodelowania, na przykład z pośladków, ud czy brzucha, a następnie jest wszczepiony w te obszary, które potrzebują zwiększenia jędrności – zazwyczaj w piersi lub pośladki. Co więcej, tkankę tłuszczową można również wszczepić w twarz, dzięki czemu policzki zostają podniesione, a cera wygląda młodziej. Wielkim atutem tej metody jest fakt, że tkanka tłuszczowa, którą wstrzykuje się w dany obszar ciała, jest całkowicie bezpieczna dla organizmu – nie ma ryzyka wystąpienia alergii czy skutków ubocznych.

Dzięki tej nowoczesnej metodzie modelowania ciała, można w sposób bezpieczny osiągnąć wymarzoną sylwetkę lub uzupełnić ubytki tkankowe w twarzy. Tego rodzaju zabiegi cieszą się coraz większą popularnością, ponieważ opierają się na wykorzystaniu naturalnych preparatów bazujących na własnym tłuszczu pacjenta. Pozwalają nie tylko wymodelować wybraną część ciała, lecz także odżywić skórę i pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej np. z brzucha lub ud. Czyżby lipofilling stanowił zabieg idealny?

Zadziwiające efekty lipofilingu

Pacjenci, którzy decydują się na zabieg lipofillingu mogą liczyć na zmianę kształtu swojej sylwetki, wymodelowanie twarzy oraz na poprawę objętości skóry. Dodatkowo ciało zostaje poddane procesom regeneracyjnym, ponieważ tkanka tłuszczowa zawiera także komórki macierzyste. Efekty są trwałe, jednak specjaliści z Bieńkowscy Clinic zalecają wykonanie 2-3 sesji. Zabieg jest całkowicie bezpieczny i nie ma skutków ubocznych. Mimo że sama procedura zabiegowa może wydawać się nieco skomplikowana, eksperci z Kliniki wyjaśnili nam, na czym polega każdy etap modelowania ciała własną tkanką tłuszczową.

Nie ma się czego bać, czyli jak wygląda zabieg lipofillingu

Pierwszy etap zabiegu to pobranie tkanki tłuszczowej z obszaru, w którym jest jej nadmiar. Za pomocą cienkiej kaniuli w bardzo delikatny sposób lekarz pobiera odpowiednią ilość materiału. Następnie tkanka tłuszczowa musi zostać poddana odpowiedniemu przygotowaniu, by móc ją wszczepić w nowe miejsce, np. piersi lub policzki. Bardzo ważne jest, by w materiale był jak najwyższy procent tkanek, które będą mogły pełnić funkcje regeneracyjne w nowym miejscu.

Jak należy dbać o obszary poddane terapii modelowania własną tkanką tłuszczową?

Po zabiegu każdy Pacjent dostaje szczegółowe zalecenia, które zależą od miejsc, z których został pobrany tłuszcz i w które został przeszczepiony. Przez kilka dni należy wyjątkowo dbać o leczone miejsca i uważać, by nie były poddawane urazom mechanicznym.

Metamorfoza w 100% naturalna

Niewątpliwie lipofilling to nowoczesny zabieg, który zmienia postrzeganie własnej tkanki tłuszczowej. Ten zazwyczaj niepożądany materiał, którego wolelibyśmy się pozbyć, w końcu może przynieść nam korzyści, ponieważ jest idealnym wypełniaczem – o wiele lepszym niż popularny kwas hialuronowy.

Dzięki lipofillingowi ciało nie tylko zmienia swój kształt, lecz także zostaje poprawiona kondycja skóry. Cera staje się gładsza, odżywiona i widocznie młodsza. Jeśli ktoś rozważa tego typu zabieg, to warto zastanowić się nad wyborem takiej właśnie naturalnej metody wymodelowania sylwetki. Jest ona o wiele bezpieczniejsza i skuteczniejsza niż sztuczne wypełniacze lub zabieg chirurgiczny.

Zapytaj lub skomentuj:

Napisz komentarz
Podaj swoje imię