Grupa NEUCA, największy dystrybutor leków do aptek sprowadził do kraju, w pierwszym z wielu zaplanowanych transportów, 8 mln maseczek ochronnych w rekomendowanej dla pacjenta cenie 2,5 zł za sztukę. Oby zaowocowało to spadkiem cen u działających obecnie na rynku internetowym spekulantów!

Jako firmie działającej na rynku zdrowia zależy nam na tym, by szybko i w rozsądnych cenach zapewnić Polakom dostęp do środków umożliwiających zabezpieczenie się przed rozprzestrzeniająca się chorobą. W obliczu danych przedstawianych przez epidemiologów, a także w związku z pojawiającymi się coraz częściej rekomendacjami noszenia maseczek profilaktycznie, podjęliśmy starania o zdobycie tego asortymentu w dobrej cenie – czytamy w komunikacie prasowym.

Od dziś w aptekach na terenie całego kraju dostępne są sprowadzone przez grupę NEUCA maseczki. Rekomendowana aptekom cena maseczek dla pacjenta wynosi 2,50 zł. 

Utrzymanie niskiej ceny dla pacjenta, pomimo zakupów interwencyjnych i komercyjnych cen frachtu lotniczego jest możliwe, ponieważ grupa ogranicza wysokość pobieranej marży wyłącznie do pokrycia kosztów dystrybucji. Podobnie postępuje przy dystrybucji innych środków wykorzystywanych w walce z pandemią, np. płynów odkażających. Od początku roku nie podnosi także naszych marż na żadne leki, w tym na popularne leki stosowane przy przeziębieniach. 

Nie zamierzamy poprzestać na jednym transporcie – już zakontraktowaliśmy produkcję w Chinach w ilości  52 milionów sztuk. Ściśle współpracujemy z LOT Cargo w ramach realizacji dostaw, ponieważ jedynie transport lotniczy zapewnia bezpieczeństwo tranzytu i niezbędną szybkość. Dzięki naszej współpracy możemy wywiązywać się z powierzonej nam misji i wspierać kraj w walce z epidemią – informują przedstawiciele grupy NEUCA.

#NieZarabiamyNaKryzysie

Zapoznajcie się też z naszym wpisem: „Maski obowiązkowe dla wszystkich! Wyjaśniamy dlaczego to może uchronić nas przed COVID-19?”

Wszyscy powinni nosić maski chroniące przed rozprzestrzenianiem się wirusa COVID-19

Zapytaj lub skomentuj:

Napisz komentarz
Podaj swoje imię