O projekcie

Radioklinika – kim jesteśmy?

Radioklinika to profesjonalny serwis o tematyce zdrowotnej, tworzony we współpracy ze specjalistami, w oparciu o polską i światową rzetelną wiedzę medyczną. To miejsce, gdzie publikujemy ciekawe, merytoryczne audycje radiowe (podcasty) oraz artykuły, tworzone wyłącznie przez ekspertów w swoich dziedzinach.

Radioklinika to miejsce, które tworzymy i rozwijamy z pasją. Przede wszystkim słuchamy, zbieramy doświadczenia, pytamy i szanujemy wszystkich naszych rozmówców, gości oraz ekspertów. Przedstawiamy różne punkty widzenia i podejścia do tematu zdrowia, nie osądzamy, nie krytykujemy i nie wydajemy autorytatywnych opinii.

Dokładamy wszelkich starań, aby wiedza, którą się dzielimy z naszymi słuchaczami oraz czytelnikami była rzetelna. Zależy nam na każdym naszym odbiorcy i jego opinii, cenimy sobie konstruktywne dyskusje. Nie angażujemy się natomiast w żadne polityczne polemiki.

Radioklinika.pl – porozmawiajmy o zdrowiu, wierząc, że profilaktyka jest naprawdę ważna, natura dba o człowieka a jej bogactwo może stanowić kluczowe wsparcie zarówno w zdrowiu jaki w chorobie oraz rozumiejąc, że psychika ma niebagatelny wpływ na proces radzenia sobie z chorobą. Właściwy dobór metod leczenia, rozsądek i umiar, znajomość interakcji to podstawy, które powinniśmy poznać. Dołącz do naszej społeczności. Zapraszamy 🙂

Co nas wyróżnia?

  • Jakość udostępnianych materiałów – staramy się, aby materiały w portalu były zawsze jak najwyższej jakości, zarówno pod względem merytorycznym, jak i dziennikarskim.
  • Wiarygodność – publikujemy tylko materiały pisane przez specjalistów w swoich dziedzinach oraz audycje autoryzowane przez naszych rozmówców.
  • Rzetelność – do każdego tematu, który omawiamy, staramy się przygotować jak najlepiej i omówić go jak najdokładniej! Celem, który nam przyświeca, jest zadowolenie naszych czytelników i słuchaczy.
  • Przystępność – zdrowie to nie jest temat łatwy, ale mimo to rozmawiamy i piszemy o nim prostym w odbiorze językiem.

Redakcja

Redaktor Naczelna: Ewa Michalska 
e-mail: [email protected]

Zastępca redaktor naczelnej: Joanna Zielińska

Redakcja merytoryczna:

mgr farmacji Artur Rakowski
mgr farmacji Marta Koziarska
dietetyk kliniczny Izabela Turek
stomatolog dr Iwona Wojtowicz

Dziennikarze radiowi: Jarosław Rosiński, Jakub Śliwiński, Anna Iwanowska

Redakcja stale współpracuje z lekarzami i ekspertami w dziedzinach zdrowia i zdrowego trybu życia.

Business Development Director

Wacław Wykrytowicz
e-mail: [email protected]
nr tel. (+48) 692 434 444

Projekt manager

Ilona Ośko
e-mail: [email protected]

Wydawca

Wydawcą portalu Radioklinika.pl
jest Fundacja Radioklinika.

NIP 123-132-45-07
REGON 365436393
KRS 0000636664

Adres rejestrowy / do korespondencji:
ul. Winorośli 2/2
05-509 Józefosław
e-mail: [email protected]
tel.: (+48) 602 305 775

Uwaga! Wszystkie materiały zawarte w serwisie Radioklinika.pl mają charakter informacyjny i edukacyjny, nie są równoznaczne z profesjonalną poradą specjalisty!

Współpraca

Szukamy otwartych na nowe media lekarzy, którzy rozmawiając z nami chcieliby wzmocnić swój pozytywny wizerunek. Wspólnie przygotujemy scenariusz rozmowy, aby była ona ciekawa i pomocna dla naszych słuchaczy. Odległość nie stanowi tu przeszkody, możemy nagrywać również przez telefon czy skype. Wystarczą dobre chęci, a rozwiązanie techniczne zawsze się znajdzie.

Zapraszamy do współpracy wszystkich piszących specjalistów, którzy mają ochotę dzielić się swoją wiedzą!

Szukamy także zwykłych ludzi, którzy walczą z chorobą lub już tę walkę wygrali. Opowiedzcie nam o sobie, o swoich przeżyciach.

Zapraszamy do kontaktu mailowego: [email protected]

Kliknij tutaj i przeczytaj więcej o możliwościach współpracy z nami.

Jak to sie zaczęło…

Nazywamy się Ewa i Jurek Michalscy. Jesteśmy rodzicami dwójki chłopców. Młodszy urodził się z ciężką, złożoną wadą serca (serce jednokomorowe; HLHS). Od samego początku wiedzieliśmy, że musimy zdobywać wiedzę. Nasza mądrość to największe orędzie w walce o jakość życia naszych dzieci. Szybko zorientowaliśmy się, że internet to jeden wielki śmietnik. Jest tu wszystko i nic, nigdy nie wiesz co jest prawdą a co domorosłą medycyną. Kiedy walczysz o zdrowie swoich dzieci, taka niepewność jest nie do przyjęcia!

Założyliśmy witrynę HLHS.pl, na której zgromadziliśmy wszystko to, co wiemy o wadzie. Zaczęliśmy także poznawać środowisko lekarskie. Okazało się, że w większości to wspaniali ludzie, których wiedza i zapał bardzo nas urzekły. Zorientowaliśmy się także, że wielu lekarzy lubi z nami rozmawiać. Pewnego razu, w trakcie bardzo ciekawej rozmowy poświęconej leczeniu operacyjnemu, zapytaliśmy czy moglibyśmy ją nagrać. Tak powstał jeden z pierwszych wywiadów. Ta formuła bardzo spodobała się użytkownikom serwisu HLHS. Mamy nadzieję, że i Wam się spodoba!

Pozdrawiamy Was serdecznie!