Próchnica, to choroba na którą cierpi aż 60% trzylatków! Na całym świecie choruje na nią blisko 90% populacji tj. dzieci i dorosłych.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy, którą przeprowadziliśmy z Małgorzatą Ostrowską – lekarzem stomatologiem, której szczególnie bliskie jest zapobieganie chorobom zębów i przyzębia u dzieci.

Czy wiecie, że na mlecznych ząbkach próchnica objawia się jako białe, trudne do wykrycia plamy? To dlatego tak wielu rodziców nie wie, że ich dziecko ma już początki próchnicy. A kiedy pojawia się ból, jest już w zasadzie za późno na zapobieganie tylko trzeba rozpocząć szybkie leczenie bo próchnica na mlecznych ząbkach rozwija się błyskawicznie.

Posłuchajcie rozmowy z naszym gościem a dowiecie się m.in.:

  • co to jest próchnica i jakie są jej objawy
  • skąd biorą się zarazki w buzi naszych dzieci
  • kiedy powinniśmy udać się z dzieckiem na pierwszą wizyta stomatologiczną
  • jakie są skuteczne metody zapobiegania próchnicy
  • dlaczego płukanie ust zwykłą woda to też mycie
  • co się stanie jeśli umyjemy naszemu dziecku zęby pastą dla dorosłych
  • co to jest “język geograficzny”
  • lakowanie, lakierowanie i… leczenie zębów srebrem, czyli różne metody zapobiegania i leczenia zębów
  • jaka szczoteczka jest odpowiednia dla małego dziecka
  • czy dzieciom karmionym piersią należy myć dziąsła po każdym jedzeniu

[infobox title=’Z Ewą Michalską rozmawiała Małgorzata Ostrowska ‘]

Lekarz stomatolog – specjalista pierwszego stopnia ze stomatologii ogólnej – pedodonta, specjalista drugiego stopnia ze stomatologii wieku rozwojowego Posiada doświadczenie zawodowe związane z pracą z dziećmi. W swojej wielotetniej praktyce pracowała również w szkole, prowadząc tam skuteczną oświatę zdrowotną i profilaktykę. Obecnie jest właścicielem gabinetu stomatologicznego w Józefosławiu pod Warszawą. Prowadzi pogadanki w lokalnych przedszkolach i organizuje bezpłatne przeglądy dla przedszkolaków. ” W moim gabimecie dzieci zawsze są mile widziane, dlatego chętnie przychodzą., Dziecko należy traktować bardzo poważnie ale równocześnie stanowczo, tłumaczyć mu poszczególne etapy pracy i nie używać słowa “ból czy bać się”. Dzieci odpowiednio przygotowane są bardzo miłymi pacjentami i pozwalają na wykonanie każdej czynności w gabinecie.

Małgorzata Ostrowska, stomatolog
Małgorzata Ostrowska, stomatolog

[/infobox]

Ewa Michalska
Radioklinika to to miejsce, które tworzę i rozwijam z nieukrywaną pasją wierząc, że mogę w ten sposób pomóc innym i zaoferować ciekawe i przede wszystkim sprawdzone informacje dotyczące zdrowia! Jestem też mamą dwóch chłopców. Starszy ma 14 lat, ma niespożyte zasoby energii, jest inteligentny i ambitny. Natomiast młodszy, równie zdolny i kochany 10-latek ma złożoną wadę serca i jest pod stałą opieką lekarzy kardiologów, gastrologów, dietetyków i fizjoterapeutów. Codziennie walczymy o lepsze jutro dla niego! Radioklinika to portal, którego celem jest pomoc innym, przekazywanie jak najbardziej rzetelnych i wiarygodnych informacji, które mogą pomóc innym ludziom w ich zmaganiach z chorobą! Nie szukamy sensacji, nie jesteśmy nastawieni na zysk, chcemy autentycznie pomagać i wspierać! „Miarą Twojego człowieczeństwa jest wielkość Twojej troski o drugiego człowieka” (ks. Mieczysław Maliński).

2 KOMENTARZE

Zapytaj lub skomentuj:

Napisz komentarz
Podaj swoje imię