Zmarszczki pod oczami to jeden z pierwszych, przykrych objawów starzenia się skóry. Sucha skóra jest wyjątkowo narażona na zmarszczki mimiczne, które pojawiają się na twarzy znacznie wcześniej, niż na cerze tłustej. Pielęgnacja okolic oczu jest dość wyjątkowa i wymaga od nas indywidualnej kuracji. Z pomocą przychodzi serum pod oczy, o którym nie możemy zapominać! Czym kierować się przy jego wyborze i jakie składniki powinno zawierać?
[aktualizacja: 01’2021]
Nie każde serum do twarzy nadaje się również do skóry oczu. Jak zadbać o świeży i zdrowy wygląd naszej twarzy? Czy serum pod oczy może wpłynąć na poprawę kondycji naszej cery? Jak właściwie dobrać je naszych potrzeb oraz jakie powinno zawierać składniki? Zobacz, co na ten temat mówią specjaliści!
Serum pod oczy – dla kogo?
Serum do twarzy pod oczy stosowane może być przez kobiety oraz mężczyzn w różnym wieku. Oczywiście, sięgając po preparat pod oczy powinniśmy stosować się do zaleceń wytyczonych przez producenta, a przede wszystkim przez wiek grupy docelowej.
Serum pod oczy dedykowane jest osobom, które już we wczesnym wieku zauważają u siebie pierwsze objawy starzenia skóry. Na samym początku najczęściej dotykają nas zmarszczki mimiczne, w tym zmarszczki wokół oczu.
Na szybsze powstawanie zmarszczek narażone są przede wszystkim osoby o cerze suchej. Z tego względu serum pod oczy dedykowane jest w pierwszej kolejności osobom, których skóra wokół oczu jest często przesuszona. Oczywiście, nie oznacza to, że osoby o cerze tłustej lub mieszanej nie powinny stosować preparatów pod oczy. Taki sposób odżywienia przyda się każdemu, bez względu na rodzaj i typ skóry!
Skóra wokół oczu jest delikatna, cieńsza niż w innych obszarach twarzy, ponadto ma słabsze krążenie krwi oraz limfy. Łatwiej ulega przesuszeniu oraz podrażnieniom. Warto więc zadbać zawczasu o jej dobrą kondycję, zapewniając właściwą i przede wszystkim systematyczną pielęgnację!
Przeczytaj także: Typy cery. Jak je rozpoznać i właściwie pielęgnować?
Jak stosować serum pod oczy?
Stosowanie preparatów pod oczy jest dość oczywiste. Jak sama nazwa wskazuje, serum powinno nakładać się na okolice skóry oczu. Ale uwaga – jest jednak pewien wyjątek! Specjaliści Vichy opowiedzieli nam o innowacyjnym Serum 10 Liftactiv o podwójnym działaniu, skierowanym nie tylko na skórę pod oczami, ale także na rzęsy.
Większość preparatów przeznaczona jest do codziennego stosowania. Czas aplikacji warto jest wykorzystać również do wykonania delikatnego masażu, który dodatkowo poprawi elastyczność skóry.
Serum pod oczy. Jakie składniki powinno zawierać?
Zapytani o radę specjaliści Vichy przedstawili nam główne składniki, jakie powinno zawierać dobre serum. Jak twierdzą, wysoką skuteczność takiego preparatu zapewniają aktywne składniki takie jak:
- ramnoza 10% – wykazuje działanie przeciwstarzeniowe, regenerujące i odżywcze. Odpowiada za przywracanie młodego wyglądu skóry,
- ceramidy – dzięki nim rzęsy zostają odbudowane i wzmocnione, są też mniej podatne na wypadanie,
- cząsteczki rozświetlające – innowacyjne mikroperły sprawiają, że skóra staje się rozświetlona i pełna blasku.
Tu warto napisać jeszcze parę słów o tym, czym jest ramnoza. To związek cukru, który pozyskuje się w naturalny sposób z kwiatów uncarii rosnących w Ameryce Południowej. Środowisko naukowców, dermatologów i specjalistów z zakresu budowy i zdrowia skóry, jednoznacznie twierdzą, że ramnoza jest skutecznym składnikiem przeciwstarzeniowym. Wpływa też na stymulację aktywności skóry, poprzez usprawnienie procesów regeneracyjnych, zachodzących w strukturach skóry.
Serum pod oczy – co poza tym?
Poza regularnym i starannym stosowaniem kremów i preparatów pod oczy, warto jest także zadbać o ogólne nawilżenie skóry, szczególnie w przypadku posiadaczek cery suchej.
Oczywiście, nic tak nie nawilży naszej skóry od środka jak odpowiednie nawodnienie za pomocą regularnie spożywanej wody – przynajmniej 1,5 l dziennie, oraz innych napojów, np. herbatek ziołowych. O niebagatelnej roli wody, jako źródle i potędze życia pisaliśmy TUTAJ.
Dodatkowo, nie warto narażać skóry twarzy na nadmierny kontakt z promieniowaniem słonecznym. W okresie letnim i wakacyjnym powinnyśmy stosować dobre kremy z filtrami UV.
Zajrzyj po więcej do naszego działu: URODA.
Znajdziesz tam porady oraz naturalne rozwiązania, które ułatwią Ci prawidłową pielęgnację skóry, włosów i paznokci – bez zbędnej chemii!
A takie pytanie do ekspertów Vichy, czy Państwa serum powoduje łzawienie? Mam takie doświadczenia z tego typu specyfikami, że nakładając je na noc, rano po przebudzeniu zawsze mi oczy łzawią.
Pani Barbaro dziękuję za to pytanie. Sama jestem ciekawa odpowiedzi. Zadaliśmy pytanie ekspertom Vichy.
Pani Barbaro otrzymaliśmy odpowiedź z Vichy:
„Reakcja, o której pisze czytelniczka, zapewne występuje na składnik zawarty w recepturze danego produktu. Prawdopodobieństwo pojawienia się łzawienia na serum Vichy jest znikome (formuła naszych serum jest hipoalergiczna i testowana na skórze wrażliwej). Składniki pielęgnacji kosmetycznych marek są bardzo różne i nie ma to związku z rodzajem kosmetyku (krem, fluid, balsam serum)”.
Bardzo dziękuję za odpowiedź. Nie każdego stać pewno na Vichy. Nie chcę tu reklamować tego czego używam, ale to też „podobno” hypoalergiczna formuła.
Nie polecam Vichy dla skóry wrażliwej. JA po 2-3 dniach konsultacji, polecono mi kremy i inne kosmetyki tej marki. z trzech kupionych dla skory wrazliwej jeden nie podraznial. Wydano mnóstwo pieniedzy i po 1 aplikacji cala twarz pielka , baaardzo nieprzyjemnie zimna woda zmywalam.