Pacjenci bardzo doceniają Szkoły Serca, bo czują że po raz pierwszy ktoś się nimi interesuje i chce wytłumaczyć na czym polega ich choroba.

I co najważniejsze, nie dzieje się to na korytarzu szpitalnym, szybko, przed wypisem! Szkoły Serca to projekt edukacyjny, który ma już 2 lata i widać, że przynosi efekty. Jego pomysłodawcą i inicjatorem jest prof. dr hab. n med. Dariusz Dudek, kierownik II Kliniki Kardiologii oraz Interwencji Sercowo-Naczyniowych Szpitala Uniwersyteckiego Collegium Medicum UJ w Krakowie.

Pacjenci i ich bliscy doceniają to, że mają do swojej dyspozycji m.in. lekarzy, pielęgniarki, rehabilitantów, którzy poświęcają im czas rozmawiając z nimi i edukując w zakresie poprawy bezpieczeństwa oraz jakości życia po incydencie kardiologicznym.

Czas i uwaga poświęcona pacjentowi są bezcenne!
Czas i uwaga poświęcona pacjentowi są bezcenne!

Pierwsze spotkanie edukacyjne każdej Szkoły Serca odbywa się w najdogodniejszym dla pacjenta momencie do przyswajania wiedzy a więc zwykle w czasie od jednego do dwóch tygodni po wypisie ze szpitala.

Profesor Zbigniew Siudak_kardiolog_szkola serca_fundacja cardiovascular center foundation_busko_

Tu należy zaznaczyć, że nie mówimy wyłącznie o osobach starszych, bo zawał dotyka już i 30, 40-latków, którzy są tym faktem przerażeni i boją się, jak będzie wyglądało ich dalsze życie. Podświadomie unikają każdego wysiłku fizycznego a to właśnie szybki powrót do aktywności fizycznej jest wskazany a wręcz pożądany.

Tego typu spotkania, dedykowane zarówno pacjentom ale i osobom towarzyszącym, są dobrowolne i bezpłatne. W ich trakcie pacjenci otrzymują tzw. teczkę pacjenta z materiałami edukacyjnymi Szkoły Serca omawianymi na spotkaniu edukacyjnym. Więcej o Szkołach Serca oraz dane kontaktowe znajdziecie ⇒ TUTAJ
Naszym gościem jest dr hab. n. med. Zbigniew Siudak z Kliniki Kardiologii Interwencyjnej Collegium Medicum UJ, Prezes Fundacji Cardiovascular Center Foundation.

Profesor Zbigniew Siudak_kardiolog_szkola serca_fundacja cardiovascular center foundation_busko_klub pacjenta-kopia

Zapytaj lub skomentuj:

Napisz komentarz
Podaj swoje imię