Radioklinika objęła patronatem medialnym kampanię Teraz Serce! Gorąco Was namawiamy i zachęcamy do skorzystania z możliwości wykonania darmowych badań serca oraz porad dietetyka. Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że lepiej zapobiegać niż leczyć! Poza tym zadbanie o profilaktykę może nam uratować życie!

Ogólnopolska Kampania profilaktyki chorób układu krążenia „Teraz Serce!”  zaplanowana jest na cały 2015r. i organizowana jest w trybie jednodniowych akcji medycznych w  Centrach Handlowych na terenie całej Polski.

Kampania organizowana jest przez Centrum Nadzoru Kardiologicznego Kardiofon od 2012r. i cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Cenne jest to, że dane Pacjentów są przechowywane w bazie, co umożliwia wgląd w badania z poprzednich lat i porównywanie wyników!

Podczas każdej 8-godzinnej akcji przeprowadzane są:

  • badanie EKG z opisem oraz interpretacją lekarza specjalisty,
  • badanie poziomu cholesterolu,
  • porady dietetyka,
  • pomiar ciśnienia,
  • obliczenie wskaźnika BMI,
  • określenie czynników ryzyka zawału mięśnia sercowego.

Udział w akcji jest całkowicie bezpłatny i dostępny dla wszystkich, którzy się zgłoszą w dniu akcji.

UWAGA: zadbajcie o to, żeby przyjść na czczo!

Dodatkową wartością Kampanii jest jej telemedyczny charakter! Do badania wykorzystywany jest cyfrowy aparat EKG umożliwiający przesyłanie badania EKG na odległość. Dzięki najnowszym osiągnięciom telemedycyny badanie EKG osoby, która znajduje się w Centrum Handlowym, jest przesłane on-line przez mobilny Internet do Centrum Monitoringu Kardiologicznego (CMK). Lekarz specjalista dyżurujący w CMK niezwłocznie opisuje i interpretuje badanie, które już po chwili lekarz specjalista może wydrukować i wręczyć Pacjentowi.

Szybki dostęp do lekarzy specjalistów często nie jest łatwy, poza tym brak nam czasu no i  niestety motywacji.

W wirze codziennych spraw i obowiązków zaniedbujemy własne zdrowie i w konsekwencji narażamy życie!

Głównym celem Kampanii jest ułatwienie mieszkańcom z różnych terenów Polski dostępu do badań profilaktycznych oraz ich konsultacja z lekarzami specjalistami oraz dietetykami.

Czy wiecie, że: na podstawie danych przedstawionych przez konsultantów wojewódzkich w dziedzinie kardiologii, łączna liczba specjalistów z zakresu kardiologii w Polsce wynosi 1916 osób. Na jeden milion mieszkańców przypada 50 kardiologów. Średni wskaźnik dla Krajów Unii Europejskiej jest prawie dwukrotnie wyższy!

W czasie trwania akcji zdarzają się i takie przypadki, gdy konieczne jest podjęcie natychmiastowego, dalszego leczenia, bo wyniki badań nie są dobre. Ludzie nie słuchają swoich organizmów, bagatelizują złe samopoczucie, brak sił tłumacząc to przepracowaniem czy niedospaniem. A okazuje się, że na przykład przebyli zawał i nie mieli o tym pojęcia!

Pora, abyśmy pomyśleli o sobie! Ogólnopolska kampania Teraz Serce! nam to umożliwia!

Terminy i miejsca akcji w lutym:

8 luty – CH Auchan Hetmańska, Białystok

21 luty – Galeria Dębiec, Poznań

28 luty – CH Auchan Łomianki, Łomianki

Zapraszamy do śledzenia naszego profilu na FB: https://www.facebook.com/RadioklinikaPL gdzie informujemy o miejscach kolejnych akcji!

Poza tym możecie zaglądać na stronę Kampanii: http://terazserce.pl/najblizsza-akcja

Teraz Serce! BiałystokTeraz Serce! BiałystokRadioKlinika | Teraz Serce!RadioKlinika | Teraz Serce!

 

Raport – Galeria Zielone Wzgórze Białystok 17-01-2015

Raport – CH Auchan Gdańsk 25-01-2015

 

Organizator akcji:

Centrum Nadzoru Kardiologicznego  KARDIOFON Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Należy do Spółki Telemedycyna Polska S.A. Telemedycyna Polska S.A. działa w branży telemedycznej obejmując obszar całej Polski. Specjalizuje się w usługach telekardiologicznych za pośrednictwem telefonu oraz Internetu. Jako pionier i lider telemedycyny Spółka znacząco wpływa na rozwój rynku telemedycznego w Polsce.

1 KOMENTARZ

Zapytaj lub skomentuj:

Napisz komentarz
Podaj swoje imię