{code}{donation}{submit}

Zapraszamy do wysłuchania ostatniej, trzeciej części wywiadu rzeki z doc. Tomaszem Mroczkiem, kardiochirurgiem z Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie – Prokocimiu. Operacja Fontana to jeden z tematów, który poruszamy.

Gościem audycji był znakomity kardiochirurg, dr hab. Tomasz Mroczek.

Doktor od dwudziestu lat operuje w Klinice Kardiochirurgii Dziecięcej Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum – jest laureatem m.in. nagrody naukowej przyznawanej co roku przez Radę Naukową Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii im. Z Religi.
 Fundacja wyróżnia lekarzy za niezwykłe dokonania naukowe. W roku 2013 laureatem nagrody w kategorii kardiochirurgii został właśnie dr hab. Tomasz Mroczek. Jego badania dotyczące niedorozwoju lewego serca znalazły wyraz w pracy naukowej powstałej 
w oparciu o analizę cyfrową i prezentowane były podczas prestiżowych konferencji międzynarodowych oraz w czasopismach. – Ta nagroda to dla mnie wielkie wyróżnienie i zaszczyt – mówi doc. Tomasz Mroczek. – Bardzo cieszę się, że środowisko medyczne dostrzegło i doceniło nasze badania naukowe, a także osiągane wyniki w leczeniu najbardziej złożonych wad serca.
 W Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie co roku przeprowadza się ok. 450 operacji serca, a większość pacjentów stanowią noworodki i niemowlęta. W Klinice skutecznie leczone są wszystkie wady serca, ze szczególnym uwzględnieniem zespołu niedorozwoju lewego serca.
tomasz_mroczek_100x80

Poznaj zespół kardiochirurgów dziecięcych z Krakowa.

Zapytaj lub skomentuj:

Napisz komentarz
Podaj swoje imię