Ekspresy Jura przyciągają uwagę wszystkich kawoszy. Świetnie zaprojektowane, są prawdziwą ozdobą kuchennego blatu, zachwycając wyjątkowym designem. Idzie za tym szereg dopracowanych technologii, które umożliwiają zaprzenie aromatycznej kawy. Zwykle do wyboru mamy spory ich katalog! Tym, co wyróżnia sprzęty omawianej marki, jest również łatwa obsługa. Ulubioną kawę przygotujemy w zaledwie kilka chwil! Słusznie ekspresy Jura określane są jako produkty premium – nie tylko ze względu na cenę, ale jakość wykonania.

Jakie modele znajdziemy w budżecie do 500 zł? Możemy postawić na kilka popularnych urządzeń, które będą świetną inwestycją na najbliższe lata i pozwolą cieszyć się smakiem aromatycznego napoju każdego dnia.

Jak wybrać ekspres ciśnieniowy automatyczny?

Zanim przejdziemy do poleceń konkretnych modeli marki Jura, warto zastanowić się, jakiego ekspresu właściwie potrzebujemy. W tym artykule skupiamy się na ekspresach ciśnieniowych automatycznych, które ulubione napoje przygotowują dzięki kilku kliknięciom w panel sterowania. Warto jeszcze wspomnieć, że są inne rodzaje ekspresów ciśnieniowych, którymi nie będziemy się teraz bliżej zajmować – ekspresy kolbowe i na kapsułki. O ile te ostatnie kojarzą niemal wszyscy, to o kolbowych warto wspomnieć, że wymagają dużo większego zaangażowania użytkownika w proces przygotowania kawy. W odróżnieniu od automatycznych, w ekspresach kolbowych używamy kawy mielonej, a nie ziarnistej.

Mając rozeznanie w rodzajach ekspresów, czas przejść do wyboru najlepszego modelu ekspresu automatycznego! Korzystanie z tego typu urządzenia to duża wygoda – są to bowiem sprzęty, które nie wymagają dużo ingerencji z naszej strony.

Na jakie elementy zwrócić uwagę? Specyfikacja ekspresów automatycznych zawiera zwykle sporo szczegółów. Które są najistotniejsze? Warto przyjrzeć się takim elementom, jak:

 • moc;
 • ciśnienie;
 • wielkość pojemnika na wodę;
 • wymiary ekspresu;
 • z jakiej kawy możemy przygotować napój – zwykle to zarówno ziarnista, jak i mielona;
 • jakie kawy można przygotować automatycznie – im ich więcej, tym lepiej;
 • możliwość zapisywania preferencji;
 • wygodne sterowanie urządzeniem – dobrze, jak ekspres jest kompatybilny z aplikacją mobilną;
 • hałas generowany podczas pracy;
 • system spieniania mleka;
 • atrakcyjny dla oka design.

Z taką wiedzą można już przejść do porównania konkretnych modeli!

Polecane modele do 5000 zł – ekspresy Jura

Z bogatej oferty marki Jura możemy wybrać ekspresy do 5000 zł, które świetnie sprawdzą się w każdym domu lub biurze, a do tego – będą prawdziwą ozdobą wnętrza. Oto najciekawsze polecane modele!

 • JURA ENA8 Full Nordic White – zachwyca designem, a zwłaszcza unikatowym projektem pojemnika na wodę, który przypomina kryształową karafkę. Wrażenie robi również specyfikacja: mamy tutaj profesjonalny młynek Aroma G3, który dokładnie mieli ziarna, a także zaawansowane technologie, jak Proces Ekstrakcji Pulsacyjnej, będące kluczem do perfekcyjnego espresso. Miłośnicy kaw mlecznych docenią zaś technologię gładkiej pianki Fine Foam. Przygotujemy takie kawy, jak: cappuccino, doppio, espresso, espresso macchiato, flat white, latte macchiato, ristretto – każdą z nich łatwo wybierzemy na kolorowym wyświetlaczu.
 • JURA E4 Piano White – kolejny biały ekspres, świetnie komponujący się z jasnym, nowoczesnym wnętrzem. To sprzęt idealny do przygotowania kaw bezmlecznych, takich jak: doppio, espresso, ristretto. Profesjonalny młynek Aroma jest sekretem idealnie zmielonej, aromatycznej kawy – a nie ma nic lepszego niż poranne, pobudzające espresso. Chyba, ze będą to dwie jego filiżanki – ekspres może przygotować je jednocześnie. Czytelne przyciski i duży wyświetlacz sprawiają, że obsługa tego sprzętu jest łatwa i intuicyjna.
 • JURA E6 PLATIN – zbierający bardzo dobre opinie model, który pozwoli łatwo przygotować takie napoje, jak: caffe lungo, doppio, espresso, espresso macchiato, ristretto. Jak w innych ekspresach Jura, znajdziemy tutaj dopracowaną technologię Procesu Ekstrakcji Pulsacyjnej, która pozwala wydobyć pełnię aromatów z kawy i zaparzyć doskonałe espress Dzięki Jura Coffee App można łatwo łączyć się z urządzeniem przez Bluetooth.

Ekspresy ciśnieniowe Jura w sklepie MediaMarkt uchodzą z jedne z najlepszych urządzeń do przygotowywania kawy. To inwestycja na lata i gwarancja aromatycznego napoju każdego poranka!

Zapytaj lub skomentuj:

Napisz komentarz
Podaj swoje imię