Stres, bezsenność, uboga w składniki odżywcze dieta wpływają na wypadanie włosów zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet. Coraz więcej osób doświadcza tego problemu i ten odsetek rośnie z każdym rokiem. Oczywiście nasze wybory związane ze stylem życia nie są jedyną przyczyną prowadzącą do wypadania włosów. To także zmiany w środowisku naturalnym, zanieczyszczenie powietrza, nawet zmiany pór roku mogą powodować nierównowagę w nawilżeniu skóry głowy i skutkować jej nieprawidłowym funkcjonowaniem oraz nadprodukcją sebum.

Poznajmy przyczyny wypadania włosów.

Przyczyn wypadania włosów jest wiele. Badania medyczne wskazują następujące przyczyny wypadania włosów (alopecja):

  1. infekcje grzybicze, choroby autoimmunologiczne, choroby ogólnoustrojowe, choroby zakaźne, przyjmowane leki ⇒ mogą być przyczyną łysienia plackowatego,
  2. stres w pracy, niepokój, rozdrażnienie ⇒ mogą prowadzić do zaburzenia krążenia i powodować łysienie całkowite,
  3. niedobory żywieniowe, niezbilansowana dieta, niedożywienie, spadek wagi, złe wchłanianie ⇒ mogą być powodem depigmentacji, matowych, suchych lub przerzedzonych włosów,
  4. wysokie spożycie cukru, który produkuje dużą ilość tlenu pozbawiającego organizm witamin z grupy B ⇒ hamuje wzrost włosów!,
  5. wysokie spożycie soli, która zatrzymuje wodę ⇒ powoduje zaburzenia w produkcji sebum oraz wypadanie włosów,
  6. niedobory jodu, wapnia, kwasu foliowego, witaminy B, białka i mikroelementów ⇒ mogą powodować modyfikację i degenerację mieszków włosowych,
  7. styl życia, w tym bezsenność lub zaburzenia rytmu snu, alkoholizm ⇒ są powodem wypadania włosów,
  8. przebywanie zbyt długo w klimatyzowanym pomieszczeniu ⇒ powoduje przesuszenie skóry głowy, łupież, osłabienie włosów. Kwaśne deszcze są również szkodliwe dla włosów,
  9. nieprawidłowe wydzielanie gruczołów łojowych i nadmiar sebum ⇒ zatyka ujścia mieszków włosowych, co prowadzi do wypadania włosów, łupieżu tłustego, powoduje zaczerwienienie i swędzenie skóry.

Sami widzicie jak wiele przyczyn może powodować problemy z włosami i skórą głowy. Tym bardziej powinniśmy zwracać uwagę na to, jakie produkty do pielęgnacji ciała i włosów stosujemy i sięgać po naturalne i ekologiczne kosmetyki o dobrym i … krótkim składzie! 

Wypróbowałam, więc #NaturalniePolecam. 

Poznajcie ekstrakt naturalnej kofeiny.

Większość ludzi traktuje kawę, którą piją jako zastrzyk energii z uwagi na zawartą w niej kofeinę. Pisaliśmy już wcześniej o kawie i bogactwie zawartym w brązowych ziarenkach, zachęcam do poczytania.

To czego większość ludzi nie wie to fakt, że kofeina może być użyta także do naturalnej pielęgnacji włosów z uwagi na jej korzystne działanie na mieszki włosowe i korzeń włosa – co powoduje wzmocnienie i wzrost włosa.

Kofeina hamuje działanie hormonów androgenowych, dihydrotestosteronu (DHT) powstałego w wyniku działania w mieszkach włosowych enzymu 5-α-reduktazy, które są pierwotną przyczyną łysienia u mężczyzn wynikającego z miniaturyzacji mieszków włosowych.

Niemieckie badania akademickie pokazują, że w przypadku zawartości kofeiny w ilości pomiędzy 10 a 50 ppm może w sposób znaczący stworzyć naturalną obronę przeciwko DHT gromadzącemu się w mieszkach włosowych. Wg tych samych badań 5 do 10 ppm kofeiny może stymulować wzrost włosów, natomiast nadmierna ilość kofeiny może powodować nadmierną stymulację.

Szampon kofeinowy O’right – mój wybór już od roku!

Szampon zawiera w składzie naturalną kofeinę pozyskiwaną  z ziaren kawy oraz  ekstrakty roślinne: ekstrakt z wiązówki błotnej, ekstrakt z dymnicy pospolitej. Szampon odżywia cebulki włosów, dzięki czemu wzmacnia włosy i hamuje ich wypadanie, działa również rewitalizująco na łodygi włosów. Stosując szampon po pewnym czasie zauważycie, że Wasze włosy są zdrowsze, mocniejsze i  dobrze odżywione.

Również na ten kofeinowy, naturalny produkt uzyskałam dla Was kod rabatowy. Zachęcam do wypróbowania produktu. Ja stosuję ten szampon już ponad rok i póki co nie mam ochoty na zmianę.

Tutaj znajdziecie szampon (nie zapomnijcie użyć kodu rabatowego – 15%): ⇒ https://bit.ly/2MRkiMA

Kofeinowa odżywka wzmacniająca O’right.

Ta odżywka jest na bazie naturalnego ekstraktu kofeiny, olejku kawowego i hydrolizowanych protein pszenicy. Dzięki zawartości aktywnych składników wnika głęboko w łodygę włosa, odżywiając go. Włosy po paru zastosowaniach stają się mocniejsze i zdrowsze. Na ten produkt również przysługuje 15% kod rabatowy: RADIOKLINIKA.

Tutaj znajdziecie odżywkę (nie zapomnijcie użyć kodu rabatowego – 15%): ⇒ https://bit.ly/2oc5Kcy

Kofeinowy tonik O’right – produkt do zadań specjalnych!

Kontrola jakości SGS wykazała, że tonik O’right zawiera 5-25 ppm kofeiny i nie zawiera 311 rodzajów leków, które są powszechnie spotykane w produktach kosmetycznych! Daje przy tym najbezpieczniejszą ochronę skóry głowy dzięki naturalnej, łagodnej i nie powodującej podrażnień formule. Jest to produkt do zadań specjalnych, o czym poniżej.

Tonik kofeinowy O’right zawiera kofeinę w optymalnej ilości, by ożywić skórę głowy bez efektu nadmiernej stymulacji. Zawiera naturalną kofeinę pozyskiwaną z odmian kawy uprawianej na Tajwanie, z zastosowaniem ultradźwiękowej technologii ekstrakcji.

Tonik bogaty jest w aktywne naturalne składniki i esencje, rewitalizuje skórę głowy i przenika do mieszków włosowych intensywnie naprawiając, a także tworząc sprzyjające środowisko dla wzrostu włosów. Składniki odżywcze do mieszków włosowych są dostarczana poprzez naczynia krwionośne. Prawidłowe funkcjonowanie daje w rezultacie lśniące i zdrowe włosy. I o to chodzi 🙂

⇒ Mam dla Was specjalny 15% kod rabatowy: RADIOKLINIKA na ten tonik. Jeśli potrzebujecie pobudzić włosy do wzrostu (w tym po przebytej chorobie) i poprawić kondycję skóry głowy to ten produkt nadaje się idealnie. Zawarty w nim ekstrakt żeń-szenia dodatkowo odżywi i zwiększy metabolizm a także wzmocni korzeń włosa a ekstrakt z dymnicy lekarskiej podziała nawilżająco i przeciwzapalnie.

Tutaj znajdziecie tonik (nie zapomnijcie użyć kodu rabatowego – 15%): ⇒ https://bit.ly/2NhnnTg

To zdjęcie poniżej było robione 17 listopada 2017r., od tej pory mam dwa razy dłuższe i mocniejsze włosy. Stosuję szampon kofeinowy.

Krótkie podsumowanie

Nie jest to wpis sponsorowany a jedynie rekomendacja tego co stosuję i mogę polecić, przy okazji z korzyścią dla Was, dzięki kodowi rabatowemu, który otrzymałam.

Każdy produkt, który polecać będę w ramach akcji #NaturalniePolecam zostanie przeze mnie najpierw dokładnie sprawdzony i przetestowany.

PRZEGLĄD RECENZJI
skład (jakość)
Konsystencja
Opakowanie
Zapach (subiektywnie)
Wydajność
Cena
Ewa Michalska
Radioklinika to to miejsce, które tworzę i rozwijam z nieukrywaną pasją wierząc, że mogę w ten sposób pomóc innym i zaoferować ciekawe i przede wszystkim sprawdzone informacje dotyczące zdrowia! Jestem też mamą dwóch chłopców. Starszy ma 14 lat, ma niespożyte zasoby energii, jest inteligentny i ambitny. Natomiast młodszy, równie zdolny i kochany 10-latek ma złożoną wadę serca i jest pod stałą opieką lekarzy kardiologów, gastrologów, dietetyków i fizjoterapeutów. Codziennie walczymy o lepsze jutro dla niego! Radioklinika to portal, którego celem jest pomoc innym, przekazywanie jak najbardziej rzetelnych i wiarygodnych informacji, które mogą pomóc innym ludziom w ich zmaganiach z chorobą! Nie szukamy sensacji, nie jesteśmy nastawieni na zysk, chcemy autentycznie pomagać i wspierać! „Miarą Twojego człowieczeństwa jest wielkość Twojej troski o drugiego człowieka” (ks. Mieczysław Maliński).

Zapytaj lub skomentuj:

Napisz komentarz
Podaj swoje imię