Zdrowie to najważniejsza rzecz na świecie!

Blog, portal, serwis społecznościowy? Radioklinika to po prostu miejsce, w którym publikujemy nasze wywiady z lekarzami, psychologami, dietetykami i innymi osobami, które w sprawie zdrowia mają do powiedzenia coś ciekawego. To także sposób na podzielenie się wiedzą i zachęcenie innych do współtworzenia z nami czegoś w rodzaju radia o zdrowiu. O projekcie moglibyśmy opowiadać godzinami…

Zaczęło się od maleńkiego, chorego serduszka…

Nasz synek ma złożoną wadę serca. Z konieczności musimy zdobywać wiedzę w tym zakresie. Dużo rozmawiamy z lekarzami i osobami ze środowiska medycznego. W końcu udało nam się namówić kilka osób do współpracy. Nasze pierwsze wywiady dotyczą właśnie wad serca. Niemniej jednak będziemy rozmawiali o różnych schorzeniach i sposobach ich leczenia. Zdecydowaliśmy się na formę audio, ponieważ słuchanie nie jest tak absorbujące jak czytanie. Dla tych z Państwa, którzy wolą czytać wprowadzimy transkrypcję. Na to trzeba będzie jednak troszkę poczekać.

Nie jesteśmy profesjonalnymi dziennikarzami. Dla jednych będzie to wada, dla innych zaleta. Cały czas się uczymy. Rozmawiając z naszymi gośćmi staramy się pytać ich o sprawy ciekawe dla naszych słuchaczy. Tak jakby to oni sami rozmawiali ze specjalistą. Mamy nadzieję, że wybaczycie nam niedociągnięcia techniczne czy warsztatowe. Obiecujemy, że z miesiąca na miesiąc będziemy coraz lepsi!

Pani Doktor, Panie Doktorze… zapraszamy do współpracy!

Szukamy otwartych na nowe media lekarzy, którzy rozmawiając z nami chcieliby wzmocnić swój pozytywny wizerunek. Wywiad z nami nic nie kosztuje. Trzeba jedynie znaleźć odrobinę czasu. Na terenie Warszawy i okolic możemy spotkać się osobiście. Często bywamy też w Krakowie. W dalsze rejony naszego kraju jeździmy tylko w wyjątkowych przypadkach. Odległość to nie jest przeszkoda. Nasze wywiady możemy nagrywać przez telefon czy skype. Wystarczą dobre chęci, a rozwiązanie techniczne zawsze się znajdzie.

Szukamy także zwykłych ludzi, którzy walczą z chorobą lub już tę walkę wygrali. Opowiedzcie nam o sobie, o swoich przeżyciach.

Szukamy także ludzi, którzy chcieliby takie wywiady przeprowadzać razem z nami. Szczegóły do ustalenia.

Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt.

O nas

Nazywamy się Ewa i Jurek Michalscy. Jesteśmy rodzicami dwójki chłopców. Młodszy urodził się w 2005 z ciężką wadą serca (HLHS). Od samego początku wiedzieliśmy, ze musimy zdobywać wiedzę. Nasza mądrość to największe orędzie w walce o jakość życia naszych dzieci. Szybko zorientowaliśmy się, ze internet to jeden wielki śmietnik. Jest tu wszystko i nic, nigdy nie wiesz co jest prawdą a co domorosłą medycyną. Kiedy walczysz o zdrowie swoich dzieci taka niepewność jest nie do przyjęcia.

Założyliśmy witrynę HLHS.pl, na której zgromadziliśmy wszystko to co wiemy o tej wadzie. Zaczęliśmy także poznawać środowisko lekarskie. Okazało się, że w większości to wspaniali ludzie, których wiedza i zapał bardzo nas urzekły. Zorientowaliśmy się także, że wielu lekarzy lubi z nami rozmawiać. Pewnego razu, w trakcie bardzo ciekawej rozmowy poświęconej leczeniu operacyjnemu, zapytaliśmy czy moglibyśmy ją nagrać. Tak powstał jeden z wywiadów. Ta formuła bardzo spodobała się użytkownikom serwisu HLHS. Mamy nadzieję, że i Wam się spodoba!

Pozdrawiamy Was serdecznie!