Radioklinika – kim jesteśmy?

Radioklinika to profesjonalny serwis o tematyce zdrowotnej, tworzony we współpracy ze specjalistami, w oparciu o polską i światową rzetelną wiedzę medyczną. To miejsce, gdzie publikujemy ciekawe, merytoryczne audycje radiowe (podcasty) oraz artykuły, tworzone wyłącznie przez ekspertów w swoich dziedzinach.

Co nas wyróżnia?

  • Jakość udostępnianych materiałów – staramy się, aby materiały w portalu były zawsze jak najwyższej jakości, zarówno pod względem merytorycznym, jak i dziennikarskim.
  • Wiarygodność – publikujemy tylko materiały pisane przez specjalistów w swoich dziedzinach oraz audycje autoryzowane przez naszych rozmówców.
  • Rzetelność – do każdego tematu, który omawiamy, staramy się przygotować jak najlepiej i omówić go jak najdokładniej! Celem, który nam przyświeca, jest zadowolenie naszych czytelników i słuchaczy.
  • Przystępność – zdrowie to nie jest temat łatwy, ale mimo to rozmawiamy i piszemy o nim prostym w odbiorze językiem.

Redakcja

Redaktor Naczelna: Ewa Michalska 

Dziennikarz radiowy: Jarosław Rosiński

Redaktor merytoryczny: mgr Artur Rakowski

Redakcja i korekta tekstów: Joanna Zielińska

Realizacja techniczna: Jerzy Michalski

Analityk social media: Marek Janicki

Redakcja stale współpracuje z wieloma lekarzami i ekspertami w dziedzinach zdrowia i zdrowego trybu życia.

Marketing: marketing@radioklinika.pl

Wydawca

Wydawcą portalu Radioklinika.pl jest Fundacja Radioklinika.

NIP 123-132-45-07
REGON 365436393
KRS 0000636664

Adres rejestrowy / do korespondencji:

ul. Winorośli 2/2

05-509 Józefosław

e-mail: kontakt@radioklinika.pl
tel.: (+48) 602 305 775

Uwaga! Wszystkie materiały zawarte w serwisie Radioklinika.pl mają charakter informacyjny i edukacyjny, nie są równoznaczne z profesjonalną poradą specjalisty!


promujbloga.pl

Współpraca

Szukamy otwartych na nowe media lekarzy, którzy rozmawiając z nami chcieliby wzmocnić swój pozytywny wizerunek. Wspólnie przygotujemy scenariusz rozmowy, aby była ona ciekawa i pomocna dla naszych słuchaczy. Odległość nie stanowi tu przeszkody, możemy nagrywać również przez telefon czy skype. Wystarczą dobre chęci, a rozwiązanie techniczne zawsze się znajdzie.

Zapraszamy do współpracy wszystkich piszących specjalistów, którzy mają ochotę dzielić się swoją wiedzą!

Szukamy także zwykłych ludzi, którzy walczą z chorobą lub już tę walkę wygrali. Opowiedzcie nam o sobie, o swoich przeżyciach.

Zapraszamy do kontaktu mailowego: kontakt@radioklinika.pl

Kliknij tutaj i przeczytaj więcej o możliwościach współpracy z nami.

Jak to sie zaczęło…

Nazywamy się Ewa i Jurek Michalscy. Jesteśmy rodzicami dwójki chłopców. Młodszy urodził się z ciężką, złożoną wadą serca (serce jednokomorowe; HLHS). Od samego początku wiedzieliśmy, że musimy zdobywać wiedzę. Nasza mądrość to największe orędzie w walce o jakość życia naszych dzieci. Szybko zorientowaliśmy się, że internet to jeden wielki śmietnik. Jest tu wszystko i nic, nigdy nie wiesz co jest prawdą a co domorosłą medycyną. Kiedy walczysz o zdrowie swoich dzieci, taka niepewność jest nie do przyjęcia!

Założyliśmy witrynę HLHS.pl, na której zgromadziliśmy wszystko to, co wiemy o wadzie. Zaczęliśmy także poznawać środowisko lekarskie. Okazało się, że w większości to wspaniali ludzie, których wiedza i zapał bardzo nas urzekły. Zorientowaliśmy się także, że wielu lekarzy lubi z nami rozmawiać. Pewnego razu, w trakcie bardzo ciekawej rozmowy poświęconej leczeniu operacyjnemu, zapytaliśmy czy moglibyśmy ją nagrać. Tak powstał jeden z pierwszych wywiadów. Ta formuła bardzo spodobała się użytkownikom serwisu HLHS. Mamy nadzieję, że i Wam się spodoba!

Pozdrawiamy Was serdecznie!