{code}{donation}{submit}

Zespolenie Glenna, hemi – Fontan. Zapraszamy do wysłuchania drugiej części obszernego, ponad dwugodzinnego wywiad z dr Tomaszem Mroczkiem, kardiochirurgiem z Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie Prokocimiu. Cały wywiad zajmuje aż 2 godziny, ale jest naprawdę mega ciekawy. Poruszamy w nim kwestie dotyczące pierwszego etapu leczenia dzieci z HLHS. Doktor Mroczek opowiada o 3 możliwych wariantach. Wywiad dedykujemy osobom spodziewającym się dziecka z HLHS. Jesteśmy jednak przekonani, że także rodzice którzy maja to już za sobą wiele się dowiedzą. Najmocniej przepraszamy za nie najlepszą jakość nagrania. Uczymy się i z odcinka na odcinek będziemy coraz lepsi! Czekamy na Wsze komentarze i uwagi.

Gościem audycji był znakomity kardiochirurg, dr hab. Tomasz Mroczek.

Doktor od dwudziestu lat operuje w Klinice Kardiochirurgii Dziecięcej Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum – jest laureatem m.in. nagrody naukowej przyznawanej co roku przez Radę Naukową Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii im. Z Religi.
 Fundacja wyróżnia lekarzy za niezwykłe dokonania naukowe. W roku 2013 laureatem nagrody w kategorii kardiochirurgii został właśnie dr hab. Tomasz Mroczek. Jego badania dotyczące niedorozwoju lewego serca znalazły wyraz w pracy naukowej powstałej 
w oparciu o analizę cyfrową i prezentowane były podczas prestiżowych konferencji międzynarodowych oraz w czasopismach. – Ta nagroda to dla mnie wielkie wyróżnienie i zaszczyt – mówi doc. Tomasz Mroczek. – Bardzo cieszę się, że środowisko medyczne dostrzegło i doceniło nasze badania naukowe, a także osiągane wyniki w leczeniu najbardziej złożonych wad serca.
 W Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie co roku przeprowadza się ok. 450 operacji serca, a większość pacjentów stanowią noworodki i niemowlęta. W Klinice skutecznie leczone są wszystkie wady serca, ze szczególnym uwzględnieniem zespołu niedorozwoju lewego serca.
tomasz_mroczek_100x80

Poznaj zespół kardiochirurgów dziecięcych z Krakowa.

2 KOMENTARZE

  1. Wielkie dzieki za ta rozmowę, nie moge uwierzyc, że na Was trafiłam! Moja coreczka przeszla operacje Norwooda w Maladze w Hiszpanii, niecaly miesiac temu. Moj maz jest z Gibraltaru i tam tez mieszkamy. Sluchalam audycji w trojce w kwietniu tego roku, kiedy jeszcze bylam w ciazy i nic nie wiedzialam o chorobie coreczki. Potraktowalam opowiesc Ewy jako ciekawostke i dopiero po porodzie i po strasznej dla nas wiadomosci o chorobie, przypomnialam sobie jak sluchalam radia i odnalazlam nagranie na internecie. Stamtad link do radiokliniki i… jestem. Bede sledzic wasza strone z zapartym tchem. Teraz lece do szpitala sprawdzic jak ma sie mala:)

Zapytaj lub skomentuj:

Napisz komentarz
Podaj swoje imię