Nadmierna potliwość jest dość wstydliwym problemem. Nieprzyjemny zapach, plamy na ubraniach to aspekty, które z pewnością Cię trapią. Szukasz więc rozwiązania, które pomoże pozbyć się problemu. Stosujesz naprzemiennie antyperspiranty i dezodoranty. W sztyfcie, kulce i aerozolu. Jeśli do tej pory wypróbowałaś/wypróbowałeś masę kosmetyków, ale żaden nie spełnił Twoich oczekiwań, sprawdź, jak wybrać ten jeden właściwy kosmetyk!

Czym różni się antyperspirant od dezodorantu?

Antyperspirant to produkt zawierający związki chemiczne, które mają blokować wytwarzanie potu przez organizm. Zwykle są to sole aluminium wspomagające zamykanie gruczołów potowych i zmniejszają ilość potu wydzielanego przez skórę. Dzięki temu tworzy na skórze barierę ograniczającą przepływ potu przez gruczoły. Zatem antyperspirant to kosmetyk skutecznie zmniejszający potliwość i chroniący przed powstawaniem plam na ubraniach.

Z kolei dezodorant ma neutralizować nieprzyjemny zapach ciała. W jego składzie znajdują się składniki antybakteryjne, których zadaniem jest rozwój bakterii na skórze i ograniczenie ich rozkładania. W efekcie więc dezodorant maskuje zapach potu, zapewniając uczucie świeżości, ale nie hamuje pocenia się, a musisz wiedzieć, że to bardzo ważny proces dla Twojego organizmu.

Pocąc się, regulujesz temperaturę ciała, usuwasz toksyny, oczyszczasz skórę oraz regulujesz gospodarkę elektrolitową.

Jakie korzyści daje stosowanie antyperspirantu, a jakie dezodorantu?

Antyperspiranty zostały opracowane z myślą o osobach, które uprawiają intensywny sport i chcą czuć się świeżo i komfortowo podczas treningu. Jednak bardzo szybko znalazły swoich zwolenników również wśród zwykłych użytkowników. Głównie dlatego, że zmniejszają ilość potu wydzielanego przez skórę, co jest niezwykle istotne dla osób z nadmierną potliwością, które zmagają się z plamami na ubraniach. Antyperspiranty często zawierają substancje zapachowe, które pomagają w maskowaniu nieprzyjemnego zapachu potu.

Jeśli jesteś osobą, która cierpi z powodu nadmiernej potliwości, z pewnością często doświadczasz czucia wilgoci i dyskomfortu pod pachami. Stosowanie kosmetyku blokującego wytwarzanie potu może zmniejszyć ilości wydzielanego potu, co nie tylko uchroni Cię przed dyskomfortem, ale również zmniejszy intensywność zapachu.

Niewątpliwie jedną z najważniejszych zalet dezodorantów jest ich skład. Poza substancjami absorbującymi wilgoć i pot zawierają one zwykle delikatne składniki pielęgnujące. Na przykład naturalne dezodoranty w kremie nie blokują działania potu, ale działają antybakteryjnie. Oznacza to, że umożliwiają skórze detoksykację i regulację temperatury, ale nie dopuszczają do rozwijania się na jej powierzchni bakterii odpowiedzialnych za nieprzyjemny zapach potu.

Który wybór jest najlepszy dla Twojej skóry?

Wybór między antyperspirantem a dezodorantem zależy od Twoich indywidualnych preferencji i potrzeb. Jeśli zależy Ci na zmniejszeniu potliwości i uniknięciu plam na ubraniach, antyperspirant może być lepszym wyborem. Z kolei gdy nie masz problemu z nadmierną potliwością bądź chcesz jedynie zapobiegać nieprzyjemnemu zapachowi potu, dezodorant będzie dla Ciebie prawdopodobnie lepszą opcją. Ważne jest, aby wybrać produkt, który nie tylko zapewni Ci skuteczną ochronę przed potem i nieprzyjemnym zapachem, ale także będzie odpowiedni dla Twojej skóry.

Zapytaj lub skomentuj:

Napisz komentarz
Podaj swoje imię