Wygrać z nią nie jest łatwo, ale z depresji da się wyjść! O tym jak pomóc, jak wyjść z impasu i dlaczego ważne są grupy wsparcia rozmawiamy z lekarzem psychiatrą i psychoterapeutą – Krzysztofem Walczewskim.

Temat depresji wraca i widać, że jest dla Was ważny (pierwszego wywiadu można odsłuchać ⇒ TUTAJ). Dostaliśmy od Was tak wiele pytań, że nie mieliśmy wyboru. Po prostu musieliśmy jeszcze raz poprosić doktora o rozmowę. Tym razem pojawiły się też nowe wątki. Dowiedzieliśmy się sporo o stresie i o tzw. wzroście potraumatycznym. Posłuchajcie czym jest ten wzrost i jakie są wyniki badań.

Doktor odpowiada także na pytanie o związek “depresja – odżywianie”. Prowadzono w tej sprawie ciekawe, międzynarodowe, norwesko-australijskie badanie. Jakie były jego wyniki?

Wspominamy również o filmie “I had a black dog”, który jest elementem kampanii informacyjnej o depresji przygotowanym dla WHO.

Krzysztof_Walczewski_260x260
dr n. med. Krzysztof Walczewski

Gościem Tomasza Zielenkiewicza był dr n. med. Krzysztof Walczewski – psychiatra i psychoterapeuta. Prowadzi i konsultuje instytucje lecznicze, opiekuńcze i opiekuńczo–wychowawcze. Ordynator oddziału psychiatrycznego i konsultant w dziedzinie psychiatrii dorosłych dla województwa małopolskiego. Doktoryzował się w Katedrze Psychiatrii UJ. Doświadczenie w psychoterapii zdobył pod okiem Nonny Slawinskiej–Holy (trening psychoanalityczny), Klausa Deisslera (podejście systemowe). W latach 1997-2007 superwizant i współpracownik dra Jana Malewskiego. Prowadzi psychoterapię indywidualną, rodzinną oraz superwizje indywidualne, grupowe i superwizje instytucji leczniczo-terapeutycznych.

Podcast do posłuchania.

Zachęcam do wysłuchania całej audycji.

Zapytaj lub skomentuj:

Napisz komentarz
Podaj swoje imię