KardioBus akcji 1000 serc ruszył w Polskę! Można w nim bezpłatnie wykonać EKG i skonsultować wyniki badań z lekarzem. Niezwykły pojazd odwiedzi aż 21 polskich miast. Dziennikarz Radiokliniki – Tomasz Zielenkiewicz postanowił zajrzeć do KardioBusa i zapytać o to, co dla serca najważniejsze.

I edycja kampanii 1000 serc zawita wkrótce do:

  • Wieruszowa (17.10),
  • Wolbromia (18.10),
  • Żar (19.10),
  • Złotowa (20.10),
  • Lęborka (21.10),
  • Warszawy (22.10).

Misją i jednocześnie celem akcji jest profilaktyka chorób układu sercowo-naczyniowego, które stanowią olbrzymie zagrożenie życia w dzisiejszych czasach.

Wszyscy, którzy są zainteresowani dokładną diagnozą pracy swojego serca na podstawie badania EKG mogą zgłaszać się na konsultacje w wybranych miejscowościach w godz. 9.00 – 17.00.
Z badań wynika, że co trzeci mężczyzna i co szósta kobieta umiera z powodu chorób serca. Jeszcze kilka lat temu stanowiły one przyczynę śmierci około 50% wszystkich zgonów. KardioBus podczas 21 eventów w ciągu najbliższych trzech miesięcy przebada dziennie około 70 pacjentów, a specjalnie na tę okazję stworzony portal – 1000serc.pl – będzie naliczał ile dokładnie osób zostało zdiagnozowanych – tłumaczy Paweł Klimczak z Fundacji Dr.Max, organizator kampanii 1000 serc – Na portalu odnajdziemy również cykl porad kardiologicznych, które odpowiadają na najczęściej zadawane przez pacjentów pytania, relacje ze spotkań z pacjentami oraz szereg istotnych informacji dotyczących profilaktyki chorób serca – dodaje.

Głównym powodem problemów z sercem jest brak szacunku do własnego zdrowia!

Tryb życia, używki, godziny spędzone przed telewizorem i komputerem, permanentny stres mszczą się na sercu w postaci choroby wieńcowej, zawału, choroby niedokrwiennej czy miażdżycy.

Kto powinien uważać najbardziej?

Osoby z nadwagą, nadciśnieniem, wysokim poziomem cholesterolu, palące, spożywające nadmierne ilości tłustych potraw oraz te, które wykonują stresującą pracę – mówi lek. med. Kamil Szyszow z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego Nr 1 im. Norberta Barlickiego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi wspierający akcję – Bagatelizowanie objawów takich jak duszności, ból w okolicy mostka, omdlenia, czy kołatania serca może mieć poważne konsekwencje dla naszego organizmu. Odpowiednia dieta, aktywność fizyczna oraz znajomość technik radzenia sobie ze stresem mogą pomóc naszemu sercu, ale rzetelna diagnoza to jedyny sposób na pozbycie się wątpliwości, co do stanu zdrowia – wyjaśnia.

Naszym gościem jest lek. med. Kamil Szyszow.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

Szczegóły akcji na stronie

Foto: 1000serc.pl

Zapytaj lub skomentuj:

Napisz komentarz
Podaj swoje imię