Nowotwszybka-diagnoza.orgory u dzieci są bardzo rzadkie. Rozwijają się jednak szybciej niż u dorosłych, a ze względu na wiek pacjenta, są o wiele groźniejsze.

Stąd też zasada – im szybciej wykryjesz, tym większą masz szansę na wyleczenie – sprawdza się tu w 100 procentach!

 

 

 

 

Uczyć lekarzy i pielęgniarki szybszego wykrywania nowotworów!  Taki właśnie cel postawiła sobie Fundacja Project HOPE i  wraz z Uniwersyteckim Szpitalem Dziecięcym w Krakowie przeszkoliła ponad 1 200 pracowników podstawowej opieki medycznej z pięciu województw!

Jak podaje Fundacja w swoich statystykach, w Polsce mniej niż 10 procent dzieci ma rozpoznany nowotwór w I lub II stopniu zaawansowania, a na zachodzie ponad 25 procent guzów wykrywa się w jeszcze nierozwiniętej formie. Dlatego trzeba lepiej i szybciej wykrywać, zwłaszcza, że metody leczenia mamy już niemal na takim samym poziomie jak w Europie Zachodniej.

Prócz szkoleń specjalistów, Fundacja przygotowała też ulotkę dla rodziców. Obserwacja swojego dziecka i odpowiednie prowadzenie przez pediatrę to podstawa dbania o zdrowie naszej pociechy.

Bladość, przewlekłe zaparcia, zmiana w źrenicy oka, powiększone węzły chłonne nawet po antybiotykoterapii. To wszystko mogę być objawy nowotworu.

Czy wiecie, że?

Nowotwory w wieku dziecięcym i młodzieńczym powodują łącznie nadal śmierć większej liczby dzieci, niż każda inna choroba. Wśród przyczyn zgonów u dzieci powyżej pierwszego roku życia nowotwory zajmują drugie miejsce po zatruciach, wypadkach i urazach. Z tego powodu stanowią istotny problem w medycynie wieku rozwojowego.

Ciągle jeszcze istniejące opóźnienia w rozpoznawaniu, szczególnie guzów litych u dzieci, wpływają na zbyt częste diagnozowanie tych chorób w zaawansowanych stadiach, co stanowi ważną przyczynę niepowodzeń leczenia.

Pomimo postępów leczenia przeciwnowotworowego u dzieci, stadium zaawansowania choroby w chwili rozpoznania pozostaje nadal najważniejszym czynnikiem rokowniczym.

 

Zachęcamy do pobrania ulotki ze strony internetowej Fundacji http://www.szybka-diagnoza.org/ Są tam nie tylko wyszczególnione objawy raka, ale też adresy szpitali i ośrodków medycznych, a także dane statystyczne występowania danego rodzaju nowotworu!

Pamiętajmy! Wczesne rozpoznanie daje szansę na wyleczenie niemal wszystkich dzieci!

Zapytaj lub skomentuj:

Napisz komentarz
Podaj swoje imię