Laserowa ginekologia estetyczna to dziedzina medycyny estetycznej, która w ostatnich latach staje się coraz bardziej popularna i… potrzebna. Rośnie świadomość kobiet na temat tego, jak ważny jest wygląd i kondycja narządów płciowych. I to nie tylko ze względów zdrowotnych, ale też psychicznych. Zabiegi ginekologii estetycznej pomagają w powrocie do pełnej sprawności po ciężkim porodzie, pozwalają wyleczyć nietrzymanie moczu oraz obkurczyć i nawilżyć pochwę, przywracając satysfakcję z seksu.

[aktualizacja: 05’2021]

Mona Lisa Touch – wszechstronny laser

Sprawdzonym urządzeniem do wykonywania zabiegów z zakresu ginekologii estetycznej jest laser Mona Lisa Touch – używany m.in. w Centrum DER-MED w Katowicach i Krakowie. Pozwala on osiągnąć podobne efekty, jak zabiegi chirurgiczne, ale w mniej inwazyjny sposób.

Labioplastyka laserowa

Labioplastyka laserowa to innowacyjny sposób na zmianę kształtu i/lub wielkości warg sromowych, który jest dużo bardziej precyzyjny, mniej inwazyjny i bezpieczniejszy od skalpela. Dzięki stymulacji koagulacji tkanki laser ogranicza krwawienie i skraca czas rekonwalescencji do minimum.

Labioplastyka laserowa polega na wycięciu nadmiaru tkanki za pomocą precyzyjnej wiązki lasera. Następnie lekarz starannie nadaje prawidłowy kształt wargom sromowym, aby spełniały swoje funkcje i zyskały estetyczny wygląd.

Celem zabiegu jest poprawa wyglądu warg sromowych:

  • zmniejszenie zbyt dużych lub długich,
  • skorygowanie asymetrii,
  • zmiana kształtu.

Plastyka warg sromowych pomaga również w powrocie do pełnej sprawności seksualnej i odzyskaniu pewności siebie w sytuacjach intymnych. Przywrócenie radości z życia seksualnego dla wielu kobiet jest najważniejszym efektem korekty warg sromowych.

laserowa

Laserowa ginekologia estetyczna a leczenie nietrzymania moczu

Kolejnym zabiegiem laserowym z zakresu ginekologii estetycznej jest leczenie nietrzymania moczu. Wysiłkowe nietrzymanie moczu to powszechny problem wśród kobiet w różnym wieku, a szczególnie tych, które rodziły i/lub przeszły menopauzę. Kobiece narządy płciowe są szczególnie wrażliwe na zmiany hormonalne, które je osłabiają.

Leczenie nietrzymania moczu za pomocą Mona Lisa Touch jest nieinwazyjne i bezbolesne, więc nie wymaga znieczulenia, ani tym bardziej hospitalizacji. Ten zabieg ginekologii estetycznej wykonywany jest za pomocą specjalnej głowicy wyposażonej w skaner, którą lekarz wprowadza do wnętrza pochwy. Energia lasera powoduje fototermiczne obkurczanie mięśni dna miednicy oraz pochwy. W efekcie tego zmniejsza się kąt nachylenia cewki.

Przeczytaj także: Wysiłkowe nietrzymanie moczu. Wstydliwy problem, który dotyka także młode kobiety!

Obkurczenie i nawilżenie pochwy

Zabieg obkurczania pochwy i jej nawilżania, nazywany również rewitalizacją pochwy, przebiega podobnie, jak leczenie nietrzymania moczu. Kontrolowana energia lasera, dostarczana do wnętrza pochwy oraz okolic jej wejścia, powoduje bezpieczne ogrzanie tkanek. Dochodzi do obkurczenia kolagenu, błona śluzowa staje się bardziej napięta i elastyczna, jej gruczoły pracują sprawniej, dzięki czemu powraca właściwy poziom nawilżenia. Ten zabieg ginekologii estetycznej likwiduje suchość, niweluje skutki zespołu rozluźnienia pochwy, a przy okazji zmniejsza problem nietrzymania moczu.

Dotknął Cię któryś z opisanych problemów? Umów się na konsultację z zakresu ginekologii estetycznej w wybranym gabinecie DERMED.

 

Zapytaj lub skomentuj:

Napisz komentarz
Podaj swoje imię