Dobrze funkcjonujący przewód pokarmowy to taki, z którego wchłoną się substancje odżywcze, witaminy, sole mineralne oraz inne związki czynne. Gdy ten proces jest zaburzony, nie pomogą nawet najdroższe suplementy – trzeba mieć tego świadomość. Natomiast odpowiednio dobraną i dobrze zbilansowaną, bogato odżywczą dietą możemy sobie bardzo skutecznie pomóc. Prawidłowy sposób odżywiania poprawi stan naszych jelit oraz układu odpornościowego. 

Trawienie zaczyna się już w jamie ustnej.

Warto, abyśmy pamiętali, że proces trawienia rozpoczyna się już w jamie ustnej, co dokładnie wyjaśniała nasza Ekspertka, mgr Marta Koziarska w artykule: „Układ pokarmowy (trawienny) człowieka – problemy z trawieniem zaczynają się już w jamie ustnej!. Jeśli umknął Wam ten artykuł, zachęcam do przeczytania.

Codzienna porcja warzyw i owoców to najlepsza suplementacja.

Codzienna dieta w znaczący sposób wpływa na nasze samopoczucie i funkcjonowanie organizmu. Prawidłowe odżywianie powinno być przede wszystkim różnorodne i bogate w substancje odżywcze, takie jak witaminy, mikro- i makroelementy, a także w antyoksydanty oraz błonnik.

Podstawę w codziennym menu stanowić powinny warzywa oraz owoce. To nie ulega wątpliwości. Zdrowe i mocno odżywcze koktajle warzywne, owocowe lub warzywno-owocowe to doskonały sposób na to, aby szybko przygotować wartościowy posiłek dla rodziny. Nie jest to czasochłonne, a z pewnością szybko odczujemy poprawę samopoczucia i będziemy cieszyć się lepszym zdrowiem.

Przepis na odżywczy koktajl warzywno-owocowy.

To mój autorski przepis 😉 Takie składniki akurat miałam w domu i z tego w 10 minut przyrządziłam zdrowy, smaczny i odżywczy koktajl dla całej rodziny.

Jeśli chcecie przyjrzeć się bliżej blenderowi molekularnemu WARTMANN ®, odsyłam na stronę sklepu, gdzie znajdziecie wszystkie potrzebne informacje ⇒Zestaw: blender molekularny WARTMANN z pompką próżniową (butelka TRITAN gratis!)

 

Zapytaj lub skomentuj:

Napisz komentarz
Podaj swoje imię