Więcej się uśmiechajcie, częściej masujcie i uciskajcie swoje brzuchy. Bądźcie zawsze dobrzy i cierpliwi jeden dla drugiego. Dlatego, że gniew poraża wątrobę, strach – nerki, a cierpienie poraża serce! Takie zalecenia ma dla nas lekarz medycyny ludowej – prof. A. Ogułow.

Długo zastanawiałam się, jak zacząć ten wpis i powyższe słowa A. Ogułowa przemówiły do mnie najbardziej. Dzisiaj spróbuję opisać Wam pewną starosłowiańską metodę pracy z ciałem.

To jest moje odkrycie, będące efektem poszukiwań różnych metod holistycznej pracy z ciałem człowieka. Organizm to spójny system, w którym zakłócenie funkcjonowania jednego elementu ma szeroko zakrojone konsekwencje i wpływa na funkcjonowanie innych elementów “układanki” – wydawałoby się, że nie związanych z naszym głównym problemem.

Będę jeszcze zgłębiać temat, zwłaszcza, że twórca metody, zwanej “terapią wisceralną” już niebawem, bo w dniu 27 sierpnia b.r. zawita do Warszawy, aby poprowadzić trwający 6 dni Kurs I stopnia Terapii Wisceralnej prof. Aleksandra Ogułowa i wtedy będziemy mieli możliwość osobistej rozmowy przy mikrofonie. Zainteresowanych terapią i kursem odsyłam TUTAJ.

Technika masażu, opracowana przez Aleksandra Ogułowa, jako „Terapia wisceralna”, jest opatentowaną w Federacji Rosyjskiej metodą. Powstała na bazie masażu brzucha, oraz innych ludowych metod leczniczych, stosowanych z powodzeniem na świecie. Została wzbogacona o dogłębną wiedzę dotyczącą fizjologii człowieka.

Bałagan w jelitach oraz zastoje żylne i limfatyczne to przyczyna wielu chorób!

Funkcjonuje wręcz matematyczny model rozwijania się patologii w organizmie – mówi twórca metody. U podstaw wielu chorób, z którymi boryka się człowiek, stoją zastoje w naczyniach żylnych i limfatycznych narządów wewnętrznych i w przestrzeni około narządowej, a także zmiany położenia narządów, które mogą powstawać chociażby w wyniku wysiłku fizycznego, urazu (w tym operacji chirurgicznej), bądź intoksykacji tj. stanu chorobowego wywołanego wniknięciem substancji trujących do organizmu. Dochodzi do zaburzeń unerwienia narządów a to powoduje nasilenie procesów niedokrwienia. Tworzy się zamknięty krąg!

Stany zastoinowe w większości powodują spastyczne napięcia narządów, a to najczęściej prowadzi do zaburzeń procesów metabolicznych oraz zaburzeń wzajemnych powiązań narządów między sobą. Dalszą konsekwencją jest bardzo duże obniżenie odporności a to już równia pochyła…

Człowiek, podobnie jak wszystko co żyje – jest obiektem biologicznym i jeśli następuje zaburzenie krążenia krwi i limfy, to w jego ciele muszą pojawić się bakterie, grzyby, pasożyty, wirusy, których zadaniem jest niszczenie!

WAŻNE! Zlikwidowanie zastojów żylno-limfatycznych w narządach i przestrzeniach wokół nich, wyeliminowanie przemieszczeń narządów wewnętrznych, prowadzi do normalizacji czynności fizjologicznych i regeneracji całego organizmu, bez konieczności stosowania silnych preparatów leczniczych!

Kiedy doprowadzamy brzuch do porządku, tzn. kiedy zlikwidujemy stany zastoinowe – żyle i limfatyczne, kiedy likwidujemy napięcia spastyczne, coś się zmienia! Poprawa krążenia krwi w jamie brzusznej sprzyja odruchowemu zwiększeniu przepływu krwi w okolicy klatki piersiowej, głowy, kręgosłupa, ramion i nóg. Wszystko to daje pacjentowi możliwość powrotu do całkowitego zdrowia.

Zgodnie z kanonami refleksoterapii, każdy narząd wnosi coś do naszego stanu psychicznego. Zdrowy i sprawnie funkcjonujący narząd to także gwarancja naszego dobrego zdrowia psychicznego – tłumaczy A. Ogułow.

Terapia wisceralna i jej twórca

Aleksander Ogułow, lekarz medycyny ludowej, profesor. Twórca oraz badacz kierunku – terapia trzewna – masaż brzucha – masaż narządów wewnętrznych poprzez przednią ścianę brzucha. Prezydent Stowarzyszenia Profesjonalnych Terapeutów Wisceralnych. Dyrektor Dydaktyczno-Leczninczego Centrum ” Предтеча” w Moskwie, które istnieje już 20 lat. Członek rzeczywisty Europejskiej Międzynarodowej Akademii Nauk Naturalnych (Hannower, Niemcy), członek prezydium Uzdrowicieli Ludowych Rosji. Autor wielu książek i publikacji dotyczących terapii trzewnej i leczenia chorób narządów wewnętrznych.

Radioklinika | Aleksander Ogulow

Więcej informacji na: http://www.terapiawisceralna.pl/terapia-wisceralna/

Oceń to:
| Liczba ocen: 188 Średnia: 3.5

3 KOMENTARZE

  1. Witam,
    jak wygląda przygotowanie pacjenta do terapii wiscelarnej? Mniemam, że pewnie nie można tak od razu z marszu zabrać się za manipulowanie na brzuchu, tylko trzeba by wykluczyć jakieś tentniaki aorty czy inne wodniaki, o których możemy nie wiedzieć, a któe mogą pęknąć podczas manipulacji..?

Zapytaj lub skomentuj:

Napisz komentarz
Podaj swoje imię