Więcej się uśmiechajcie, częściej masujcie i uciskajcie swoje brzuchy. Bądźcie zawsze dobrzy i cierpliwi jeden dla drugiego. Dlatego, że gniew poraża wątrobę, strach – nerki, a cierpienie poraża serce! Takie zalecenia ma dla nas lekarz medycyny ludowej – prof. A. Ogułow. Przyjrzyjmy się bliżej terapii wisceralnej, którą stosuje i której od wielu lat uczy innych.

Terapia wisceralna wg Ogułowa

Długo zastanawiałam się, jak zacząć ten wpis i powyższe słowa A. Ogułowa przemówiły do mnie najbardziej, bo świetnie obrazują potrzebę holistycznego spojrzenia na człowieka i jego problemy.

Organizm to spójny system, w którym zakłócenie funkcjonowania jednego elementu ma szeroko zakrojone konsekwencje i wpływa na funkcjonowanie innych elementów „układanki” – wydawałoby się, że nie związanych z naszym głównym problemem.

Technika masażu stosowana przez Aleksandra Ogułowa, jako „terapia wisceralna” jest opatentowaną w Federacji Rosyjskiej metodą. Powstała na bazie masażu brzucha, oraz innych ludowych metod leczniczych, stosowanych z powodzeniem na świecie. Została wzbogacona o dogłębną wiedzę dotyczącą fizjologii człowieka.

Bałagan w jelitach oraz zastoje żylne i limfatyczne to przyczyna wielu chorób.

Funkcjonuje wręcz matematyczny model rozwijania się patologii w organizmie” – mówi Aleksander Ogułow. U podstaw wielu chorób, z którymi boryka się człowiek, stoją zastoje w naczyniach żylnych i limfatycznych narządów wewnętrznych i w przestrzeni około narządowej, a także zmiany położenia narządów, które mogą powstawać chociażby w wyniku wysiłku fizycznego, urazu (w tym operacji chirurgicznej), bądź intoksykacji tj. stanu chorobowego wywołanego wniknięciem substancji trujących do organizmu. Dochodzi do zaburzeń unerwienia narządów, a to powoduje nasilenie procesów niedokrwienia. Tworzy się zamknięty krąg!

Stany zastoinowe w większości powodują spastyczne napięcia narządów, a to najczęściej prowadzi do zaburzeń procesów metabolicznych oraz zaburzeń wzajemnych powiązań narządów między sobą. Dalszą konsekwencją jest bardzo duże obniżenie odporności a to już równia pochyła…

Człowiek, podobnie jak wszystko co żyje jest obiektem biologicznym i jeśli następuje zaburzenie krążenia krwi i limfy, to w jego ciele muszą pojawić się bakterie, grzyby, pasożyty, wirusy, których zadaniem jest niszczenie!

WAŻNE! Zlikwidowanie zastojów żylno-limfatycznych w narządach i przestrzeniach wokół nich, wyeliminowanie przemieszczeń narządów wewnętrznych prowadzi do normalizacji czynności fizjologicznych i regeneracji całego organizmu, bez konieczności stosowania silnych preparatów leczniczych!

Kiedy doprowadzamy brzuch do porządku, tzn. kiedy zlikwidujemy stany zastoinowe – żyle i limfatyczne, kiedy likwidujemy napięcia spastyczne, coś się zmienia! Poprawa krążenia krwi w jamie brzusznej sprzyja odruchowemu zwiększeniu przepływu krwi w okolicy klatki piersiowej, głowy, kręgosłupa, ramion i nóg. Wszystko to daje pacjentowi możliwość powrotu do całkowitego zdrowia.

Zgodnie z kanonami refleksoterapii, każdy narząd wnosi coś do naszego stanu psychicznego. Zdrowy i sprawnie funkcjonujący narząd to także gwarancja naszego dobrego zdrowia psychicznego – tłumaczy A. Ogułow.

Kim jest Aleksander Ogułow?

Aleksander Ogułow to lekarz medycyny ludowej, profesor. Twórca oraz badacz kierunku – terapia trzewna – masaż brzucha – masaż narządów wewnętrznych poprzez przednią ścianę brzucha. Prezydent Stowarzyszenia Profesjonalnych Terapeutów Wisceralnych. Dyrektor Dydaktyczno-Leczninczego Centrum ” Предтеча” w Moskwie, które istnieje już 20 lat. Członek rzeczywisty Europejskiej Międzynarodowej Akademii Nauk Naturalnych (Hannower, Niemcy), członek prezydium Uzdrowicieli Ludowych Rosji. Autor wielu książek i publikacji dotyczących terapii trzewnej i leczenia chorób narządów wewnętrznych.

Kursy terapii wisceralnej w Warszawie

W Warszawie odbywają się co jakiś czas kursy terapii wisceralnej, prowadzone przez prof. Ogułowa. Zainteresowanych tematem odsyłam na stronę: http://www.terapiawisceralna.pl

5 KOMENTARZE

  1. Witam,
    jak wygląda przygotowanie pacjenta do terapii wiscelarnej? Mniemam, że pewnie nie można tak od razu z marszu zabrać się za manipulowanie na brzuchu, tylko trzeba by wykluczyć jakieś tentniaki aorty czy inne wodniaki, o których możemy nie wiedzieć, a któe mogą pęknąć podczas manipulacji..?

Zapytaj lub skomentuj:

Napisz komentarz
Podaj swoje imię