Dlaczego stoimy w obliczu epidemii raka? Co jest tego przyczyną? Jak temu zapobiec? Wzrostowi liczby zachorowań na tę chorobę towarzyszy też bardzo niepokojące zjawisko, a mianowicie coraz częściej dotyka ona ludzi młodych, w tym dzieci! 

Jak działa kurkuma? Jaka jest dieta najdłużej żyjących ludów na świecie? Co powinniśmy jeść, a czego nie możemy? Na te i inne pytania odpowiada nam oraz w swojej książce Janusz Pić – specjalista z zakresu technologii żywności i odżywiania makrobiotycznego.

Dieta antyrakowa, czy po prostu zdrowe odżywianie?

Janusz Pić proponuje dietę w oparciu o lata doświadczeń w pracy z pacjentami onkologicznymi, ale także alergicznymi. Przekonuje, że nowotwór to nie wyrok! Pierwszym pacjentem, na którym wypróbował zalecenia programu był on sam. Jego pracę naukową pozytywnie oceniła m.in Polska Unia Onkologii, z dr n. med. Januszem Mederem na czele.

Dieta, którą proponuje Janusz Pić nie jest jednak niczym rewolucyjnym, a zbiorem informacji zaczerpniętych z wielu źródeł. To nie jest kolejny poradnik “magicznego” leczenia raka.

Janusz Pić mówi krótko – najlepsza dla człowieka zdrowego i już chorego jest dieta wegańska – dużo warzyw, owoców, ziarna zbóż, nasiona strączkowe, ryby, mięso jedynie okazjonalnie!

Autor wskazuje nie tylko na konkretne grupy produktów i zaleca je, podaje też te, które powinniśmy w pierwszej kolejności wyeliminować. Zaleca ruch, opanowanie stresu, relaks.

Poprzedni poradnik autora był oparty na pozytywnych efektach zdrowotnych około 8000 pacjentów onkologicznych przeszkolonych na turnusach edukacyjnych w Sanatorium Goczałkowice Zdrój i Sanatoriach Ustronia koło Cieszyna, był programem zatwierdzonym w 2002r. przez Polską Unię Onkologii w Warszawie.

Gośćmi Radioklinika.pl  są: Pan Janusz Pić – specjalista w zakresie technologii żywności i odżywiania makrobiotycznego oraz Barbara Pić – psycholog.

Janusz Pić Barbara Pić

Podcast do posłuchania

Strona internetowa autorów: wygrajznowotworem.pl

2 KOMENTARZE

  1. Witam.czy slyszal Pan o suplemencie diety LAMININA?
    Zawiera ona czynnik wzrostu fibroflastow odpowiedzialny za pobudzenie uśpionych komorek macierzystych do działania.

Zapytaj lub skomentuj:

Napisz komentarz
Podaj swoje imię