Masaż uderzeniowo-dynamiczny (MUD) to skuteczny sposób na usunięcie zaburzeń funkcji organizmu. To poparta naukowo metodologia, za pomocą której można wpływać na układ krążenia tkankowego poprzez odpowiednio dozowane działania. W leczeniu poważnych chorób masaż uderzeniowo-dynamiczny może być alternatywą dla leczenia farmakologicznego i interwencji chirurgicznej.

Oceń to:
| Liczba ocen: 6 Średnia: 5

Masaż uderzeniowo-dynamiczny jest skuteczną metodą leczenia pacjentów ze schorzeniami narządów wewnętrznych, chorobami układu krążenia, chorobami układu nerwowego i układu mięśniowo-szkieletowego.

Autorem metody jest Gieorgij Nikołajewicz Maksimow – emerytowany żołnierz, posiadający tytuł doktora nauk medycznych. Wielokrotnie nagradzany w Rosji i Europie za wkład w rozwój medycyny. W roku 2009 decyzją społeczności naukowej: Europejskiego Stowarzyszenia Naukowego i Prezydium Europejskiej Akademii Nauk Przyrodniczych został odznaczony medalem Roberta Kocha „Za wkład w rozwój medycyny” i otrzymał tytuł „Wybitny naturopata Europy”. Członek stowarzyszenia zawodowego terapeutów wisceralnych.

Masaż uderzeniowo-dynamiczny | Na czym polega?

Masaż rozpoczyna się od zdiagnozowania pacjenta poprzez lekkie głaskanie i poklepywanie powierzchni skóry pacjenta oraz głęboki ucisk rękoma – w ten sposób terapeuta ustala obecność i lokalizację obszarów bólowych i zrostów. Następnie w wybranych obszarach przeprowadza masaż z wykorzystaniem uderzenia oklepującego, a także przy użyciu miękkich gumowych i szklanych baniek, aż do momentu pojawienia się w obszarze oddziaływania zaczerwienień i krwiaków.

Zaczerwienienie w miejscu stref projekcyjnych wskazuje na upośledzenia czynnościowe odpowiadającego im organu. O jego regeneracji świadczy zniknięcie zaczerwienienia w trakcie dalszego oddziaływania. Najczęściej do wyzdrowienia dochodzi po 3-5 seansach masażu. Siłę masażu i częstotliwość uderzeń reguluje się w zależności od progu bólowego konkretnej osoby.

Leczenie odbywa się za pomocą głębokiego ogrzewania i działania wibracyjnego na tkanki, naczynia krwionośne, więzadła i mięśnie, co pobudza krążenie krwi, przepływ limfatyczny, ruch wszystkich płynów w organizmie, łagodzi skurcze mięśni i przywraca unerwienie.

Uderzenia w połączeniu z użyciem próżni, powodują rozbicie grubych i gęstych konglomeratów struktur tkankowych z jednoczesnym rozerwaniem ich więzadeł makro- i mikromolekularnych, które następuje w wyniku miejscowych mikrowybuchów metabolicznych – natychmiastowego uwolnienia ogromnej liczby mediatorów i hormonów (histaminy, serotoniny, prostaglandyn, bradykininy, kinin i innych), syntezy tlenku azotu. Wzajemne oddziaływanie komórek nacieków zapalnych (makrofag – limfocyt) uruchamia system odpornościowy, chroniący organizm.

Efekty masażu uderzeniowo-dynamicznego

W wyniku masażu dochodzi do uregulowania zaburzonego krążenia limfy, aktywizacji tkankowych elementów komórkowych – fibroblastów i makrofagów – głównych uczestników reakcji regeneracyjno-naprawczej w uszkodzonym obszarze.

Przeciwwskazania do masażu

Istnieją przeciwwskazania do stosowania metody MUD, dlatego przed jej zastosowaniem  konieczna jest konsultacja u specjalisty. Główne przeciwwskazania są identyczne, jak ogólne przeciwwskazania do masażu i są to:

  • żylaki,
  • ciąża,
  • przebyty zawał serca,
  • choroby nowotworowe,
  • padaczka,
  • ostre procesy zapalne,
  • choroby zakaźne.

Radioklinika | Masaż uderzeniowo-dynamiczny

Masaż uderzeniowo-dynamiczny | Kurs I-stopnia niebawem w Warszawie

Osoby zainteresowane kursem, który poprowadzi Gieorgij Nikołajewicz Maksimow w dniach 02-04.03.2018 w Warszawie mogą zgłosić zainteresowanie udziałem poprzez >>> FORMULARZ KONTAKTOWY.

 

Oceń to:

| Liczba ocen: 6 Średnia: 5

Brak komentarzy

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ewa Michalska

Ewa Michalska

Radioklinika to to miejsce, które tworzę i rozwijam z nieukrywaną pasją wierząc, że mogę w ten sposób pomóc innym i zaoferować ciekawe i przede wszystkim sprawdzone informacje dotyczące zdrowia!

Jestem też mamą dwóch chłopców. Starszy ma 11 lat i jest obiecującym koszykarzem, który nie umie usiedzieć na miejscu i ma niespożyte zasoby energii. Natomiast młodszy 8-latek ma złożoną wadę serca i jest pod stałą opieką lekarzy kardiologów, gastrologów, dietetyków i fizjoterapeutów. Codziennie walczymy o lepsze jutro dla niego!

Radioklinika to portal, którego celem jest pomoc innym, przekazywanie jak najbardziej rzetelnych i wiarygodnych informacji, które mogą pomóc innym ludziom w ich zmaganiach z chorobą!
Nie szukamy sensacji, nie jesteśmy nastawieni na zysk, chcemy autentycznie pomagać i wspierać!

„Miarą Twojego człowieczeństwa jest wielkość Twojej troski o drugiego człowieka” (ks. Mieczysław Maliński).