Medycyna ekologiczna nie zadowala się leczeniem objawów i szuka przyczyn chorób! Medycyna ekologiczna mówi, że schorzenia, zwłaszcza te przewlekłe i tzw. choroby cywilizacyjne są wywoływane głównie czynnikami środowiskowymi. Wokół nas pełno jest toksycznych substancji chemicznych, o istnieniu których czasami nawet nie mamy pojęcia! Tymczasem od ponad 50 lat prowadzone są badania naukowe, które potwierdziły ich destrukcyjny wpływ na ludzkie zdrowie! Czym jest medycyna ekologiczna i dlaczego mikrobiom jest istotny dla naszego zdrowia?

[aktualizacja 09’2020]

Medycyna ekologiczna. Jelita – wewnętrzne pole bitwy!

Zasługi medycyny tradycyjnej bez wątpienia są niepodważalne. Trzeba mieć jednak świadomość, że niestety bardzo często leczy ona objawy, a nie przyczyny chorób! Można porównać to do przykładania bandaży do rany, która ciągle się nie zagoiła. Co zatem robić, aby pomóc człowiekowi, skutecznie go leczyć i dać mu szansę na wyjście z choroby? Trzeba przede wszystkim znaleźć przyczynę jego problemu!

Niewłaściwa dieta zabija ludzki mikrobiom!

Dlaczego medycyna jest coraz bardziej bezradna wobec narastającej liczby chorób cywilizacyjnych? Każdego dnia zabijamy swój mikrobiom pestycydami, konserwantami oraz żywnością modyfikowaną genetycznie, które zalewają sklepowe półki! Niezwykle szkodliwa dla mikrobiomu jelitowego jest także antybiotykoterapia, która powinna być stosowana tylko w wyjątkowych sytuacjach!

Jelita i układ pokarmowy to pole bitwy, na które dostarczamy więcej granatów niż bandaży. A mówiąc jeszcze dobitniej – nie tylko dostarczamy granatów, ale czasami wręcz używamy bomby atomowej!

Przeczytaj także: Sprawnie funkcjonujące jelita to podstawa! Co im sprzyja, a co szkodzi?

Jedzenie, woda i powietrze – od nich zależy nasze zdrowie!

Nasz gość – dr Józef Krop w swojej praktyce zawodowej pomaga alergikom, osobom nadwrażliwym na substancje chemiczne i inne czynniki środowiskowe oraz dzieciom z ADHD i autyzmem. W naszej rozmowie w prosty sposób mówi, jak zapobiegać i leczyć choroby przewlekłe.

Warto zadać sobie pytanie i uświadomić: od czego zależy nasze zdrowie?

Wszystko rozpoczyna się od pożywienia, wody i powietrza, bo to od nich w głównym stopniu zależy nasze zdrowie. Banalne? Tak może się wydawać, ale patrząc na stan zdrowia społeczeństwa nie sposób nie odnieść wrażenia, że zapomnieliśmy o tym i po prostu – sami się trujemy! Ludzie muszą być świadomi, że ich zdrowie zależy od tego, czym się żywą i w jakim środowisku żyją.

Filozofia ekologii uwzględnia: dobro, życie, miłość (serce) i możliwości przetrwania.

Czerwono-zielony liść to motyw przewodni na okładce książki doktora. Nie bez powodu! Kolor czerwony to żelazo w hemoglobinie krwi człowieka, zaś kolor zielony to magnez w chlorofilu roślin.

Rośliny w procesie fotosyntezy dostarczają człowiekowi niezbędnego do życia tlenu.

Tlen łączy się płucach z hemoglobiną. Pompowany jest przez serce do wszystkich organów, gdzie następnie jest metabolizowany. Ostatecznym produktem metabolizmu jest dwutlenek węgla, wydychany przez te same płuca i z powrotem asymilowany przez te same rośliny. Dla nich również jest niezbędny do życia. Pamiętajmy o tej współzależności i szanujmy ją!

Medycyna ekologiczna uwzględnia wpływ stresorów: fizycznych, chemicznych, biologicznych (pokarmy, drobnoustroje) i psychicznych na człowieka w środowisku, w którym żyje oraz w globalnym środowisku zewnętrznym.

Zobacz także: Układ pokarmowy i rola żołądka w procesie trawienia.

Medycyna ekologiczna | dr Józef Krop | Radioklinika

Medycyna ekologiczna i jej naukowe podstawy

Podejście to budziło w latach 1980-90 kontrowersje w środowisku medycyny alopatycznej (zachodniej, współczesnej). Diagnostyka i leczenie, szczególnie chemicznej nadwrażliwości (Multiple Chemical Sensitivity, MCS) spotkały się z silną krytyką i oporem władz medycznych. Broniąc medycyny ekologicznej (ME), dr Józef Krop uzyskał masowy rozgłos i poparcie wśród społeczeństwa kanadyjskiego.

Medycyna ekologiczna szuka przyczyn problemów. Niestety, nie zawsze da się je wykryć!

Będąc w centrum tej krytyki dr Krop przedstawił naukowe podstawy medycyny ekologicznej jako nowej dziedziny, dającej podstawy do skutecznego i przyczynowego leczenia pacjenta. Wysiłek jego i kolegów utorował drogę do początków edukacji o ME – m.in. poprzez publikacje w prestiżowym „Canadian Medical Association Journal”.

Najważniejszym celem każdego lekarza medycyny ekologicznej jest wyposażenie swoich pacjentów w wiedzę, którą mogą wykorzystać po to, by ich mieszkanie, ogrody, miejsca pracy i nauki były przyjazne dla życia. Wiedza ta, da im możliwość nauczania rodziny, przyjaciół oraz pracodawców, co robić, aby zapobiegać chorobom.

To może Cię zainteresować: Jaka detoksykacja organizmu ma sens? Jak możemy pozbyć się metali ciężkich z organizmu?

medycyna ekologiczna

Podcast do wysłuchania

Poznajmy 5 najważniejszych zasad (5Z) medycyny ekologicznej, które pozwalają doprowadzić nasz układ pokarmowy i cały organizm do porządku!
Część pierwsza audycji [podcast]:

Część druga audycji [podcast]:

Naszym gościem jest dr Józef Krop – lekarz, absolwent Krakowskiej Akademii Medycznej z ponad trzydziestoletnią praktyka kliniczną. Jeden z najbardziej wybitnych specjalistów Medycyny Ekologicznej (ME) polskiego pochodzenia. Członek Amerykańskiej Akademii Medycyny Ekologicznej.  Autor książki „Ratujmy się – elementarz medycyny ekologicznej”.

Medycyna ekologiczna - opowiada dr Józef Krop dla Radioklinika
dr Józef Krop dla Radioklinika.pl

KWSPZWywiad zrealizowano podczas Międzynarodowej Konferencji Naukowej „Ekologia bliżej człowieka”, zorganizowanej przez Krakowską Wyższą Szkołę Promocji Zdrowia w dniach 12-13 IV 2016 r.

4 KOMENTARZE

  1. Witam !Korzystam z publikacji-książki P.dr J.Kropa o 8 lat,byłem nauczycielem akademickim przez 20 lat-farmakologi.Jestem dr farmacji od 32 lat, a od 1971 r absolwentem wydz.Farmacji AM we Wrocławiu.Pracując/służąc w szpitalu wojskowym moje zainteresowania dot.farmakoterapii chorób cywilizacyjnych i po zapoznaniu z „Ratujmy się-elementarzem medycyny ekologicznej,uznałem za przełom w diagnostyce i zasadach farmakoterapii naturalnej i konieczności edukacji nie tylko pacjentów. W ramach tzw.Uniwersytetu III wieku prowadzę prelekcje z zakresu profilaktyki zdrowotnej.Pozdrawiam serdecznie pana doktora za jego wielką pasję o dobro drugiego człowieka- gratuluje i życzę zdrowia i siły w tej misji -dr A.Deląg

Zapytaj lub skomentuj:

Napisz komentarz
Podaj swoje imię