Medycyna ekologiczna szuka przyczyn chorób a nie zadowala się leczeniem objawów! Medycyna ekologiczna mówi, że choroby, zwłaszcza te przewlekłe i tzw. cywilizacyjne są wywołane głównie czynnikami środowiskowymi. Wokół nas pełno jest toksycznych substancji chemicznych, o istnieniu których nawet czasami nie mamy pojęcia! Tymczasem od ponad 50 lat prowadzone są badania naukowe, które potwierdziły ich destrukcyjny wpływ na ludzkie zdrowie!

Jelita nazywa polem bitwy …

Nasz gość – dr Józef Krop w swojej praktyce zawodowej pomaga alergikom, osobom nadwrażliwym na substancje chemiczne i inne czynniki środowiskowe oraz dzieciom z ADHD i autyzmem. W naszej rozmowie w prosty sposób mówi, jak zapobiegać i leczyć choroby przewlekłe.

Jelita i układ pokarmowy nazywa polem bitwy, na które dostarczamy więcej granatów niż bandaży. A mówiąc jeszcze dobitniej! Nie tylko dostarczamy granatów, ale czasami używamy wręcz bomby atomowej!

Wszystko rozpoczyna się od pożywienia, wody i powietrza, bo to od nich zależy w głównym stopniu nasze zdrowie. Banalne? Tak może się wydawać, ale patrząc na stan zdrowia społeczeństwa zapomnieliśmy o tym i po prostu – sami się trujemy!

Medycyna ekologiczna | dr Józef Krop | Radioklinika

Filozofia ekologii uwzględnia: dobro, życie, miłość (serce) i możliwości przetrwania.

Czerwono-zielony liść to motyw przewodni na okładce książki doktora. Nie bez powodu! Kolor czerwony to żelazo w hemoglobinie krwi człowieka, zaś kolor zielony to magnez w chlorofilu roślin.

Rośliny w procesie fotosyntezy dostarczają człowiekowi niezbędnego do życia tlenu, który w płucach łączy się z hemoglobiną, pompowany jest przez serce do wszystkich organów, gdzie jest następnie metabolizowany. Ostatecznym produktem metabolizmu jest dwutlenek węgla, wydychany przez te same płuca i z powrotem asymilowany przez te same rośliny, dla których jest on również niezbędny do życia. Pamiętajmy o tej współzależności i szanujmy ją!

Medycyna ekologiczna uwzględnia wpływ stresorów: fizycznych, chemicznych, biologicznych (pokarmy, drobnoustroje) i psychicznych na człowieka w środowisku, w którym żyje, i w globalnym środowisku zewnętrznym.

Naukowe podstawy medycyny ekologicznej

Podejście to budziło w latach 1980-90 kontrowersje w środowisku medycyny alopatycznej (zachodniej, współczesnej). Diagnostyka i leczenie, szczególnie Chemicznej Nadwrażliwości (Multiple Chemical Sensitivity, MCS) napotkały silną krytykę i opór władz medycznych. Broniąc medycyny ekologicznej (ME), dr Józef Krop uzyskał masowy rozgłos i poparcie wśród społeczeństwa kanadyjskiego.

Będąc w centrum tej krytyki przedstawił naukowe podstawy medycyny ekologicznej jako nowej dziedziny, dającej podstawy do skutecznego i przyczynowego leczenia pacjenta. Wysiłek jego i kolegów utorował drogę do początków edukacji o ME – m.in. poprzez publikacje w prestiżowym “Canadian Medical Association Journal”.

Najważniejszym celem każdego lekarza medycyny ekologicznej jest wyposażenie swoich pacjentów w wiedzę, którą mogą wykorzystać po to, by ich mieszkanie, ogrody, miejsca pracy i nauki były przyjazne dla życia. Wiedza ta da im możliwość nauczania rodziny, przyjaciół i pracodawców, co robić, by zapobiegać chorobie.

Medycyna ekologiczna Radioklinika

Zapraszamy do wysłuchania audycji.

Poznajmy 5 najważniejszych zasad (5 Z), które pozwalają doprowadzić nasz układ pokarmowy i cały organizm do porządku!
Część pierwsza audycji [podcast]:

Część druga audycji [podcast]: 

Naszym gościem jest dr Józef Krop – lekarz, absolwent Krakowskiej Akademii Medycznej z ponad trzydziestoletnią praktyka kliniczną. Jeden z najbardziej wybitnych specjalistów Medycyny Ekologicznej (ME) polskiego pochodzenia. Członek Amerykańskiej Akademii Medycyny Ekologicznej.  Autor książki “Ratujmy się – elementarz medycyny ekologicznej”. Pełne CV doktora

Medycyna ekologiczna - opowiada dr Józef Krop dla Radioklinika
dr Józef Krop dla Radioklinika.pl

KWSPZWywiad zrealizowano podczas Międzynarodowej Konferencji Naukowej „Ekologia bliżej człowieka”, zorganizowanej przez Krakowską Wyższą Szkołę Promocji Zdrowia w dniach 12-13 IV 2016 r. Więcej informacji.

4 KOMENTARZE

  1. Witam !Korzystam z publikacji-książki P.dr J.Kropa o 8 lat,byłem nauczycielem akademickim przez 20 lat-farmakologi.Jestem dr farmacji od 32 lat, a od 1971 r absolwentem wydz.Farmacji AM we Wrocławiu.Pracując/służąc w szpitalu wojskowym moje zainteresowania dot.farmakoterapii chorób cywilizacyjnych i po zapoznaniu z “Ratujmy się-elementarzem medycyny ekologicznej,uznałem za przełom w diagnostyce i zasadach farmakoterapii naturalnej i konieczności edukacji nie tylko pacjentów. W ramach tzw.Uniwersytetu III wieku prowadzę prelekcje z zakresu profilaktyki zdrowotnej.Pozdrawiam serdecznie pana doktora za jego wielką pasję o dobro drugiego człowieka- gratuluje i życzę zdrowia i siły w tej misji -dr A.Deląg

Zapytaj lub skomentuj:

Napisz komentarz
Podaj swoje imię